Осум новозаболени од Ковид-19 во Куманово


ЦЈЗ Куманово- Четири новозаболени од Ковид 19 - МИА

Куманово, 9 јули 2020 () – Центарот за јавно здравје Куманово во последните 24 часа евидентира осум новозаболени лица од  Ковид 19, соопштија денеска надлежните од јавната здравствена установа.

– Заболените се  Куманово од веќе познати кластери, изјави доктор Ариф Љатифи, директор на Центарот за јавно здравје Куманово.

Ивршени се вкупно 37 тестирања од кои 16 по „МојТермин“, а 21 согласно епидемиолошки индикации.

Од почетокот на епидемијата, според податоците на Министерството за здравство, на територијата на Центарот за јавно здравје Куманово, Ковид дијагностицирани се 818 лице од кои во моментов активни се 179 случаи.


Нови 141 случаи со КОВИД-19, оздравени 161 и еден починат пациент - МИА
Вести

Нови 141 случаи со КОВИД-19, оздравени 161 и еден починат пациент

Скопје, 11 август 2020 () – Министерството за здравство денеска регистрира 141 нови случаи на КОВИД-19 од направени 1.885 тестирања, како и 161 оздравени и еден починат пациент. Во последните 24 часа, како што соопшти […]

Активни 3327 случаи со Ковид-19, апел да се почитуваат мерките без исклучок - МИА
Вести

Активни 3327 случаи со Ковид-19, апел да се почитуваат мерките без исклучок

Скопје, 11 август 2020 () – Во последните неколку недели во земјава се бележат трицифрени бројки на заразени од Ковид-19. И покрај мерките за носење маска и држење дистанца, како и воведените протоколи, епидемијата не […]

Вести

Партиите се уште без договор за ново парламентарно мнозинство и влада

Скопје, 11 август 2020 () – Лидерите на СДСМ и ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети, на вчерашната средба не постигнаа договор околу формирањето на нова влада, сепак, како што истакнаа, разговорите ќе се продолжат […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*