Општина Аеродром: Граѓаните да ги отстранат хаварисаните возила од јавните површини


Општина Аеродром: Граѓаните да ги отстранат хаварисаните возила од јавните површини - МИА

Скопје, 16 септември 2020 () – Општина Аеродром апелира до сопствениците на хаварисани и нерегистрирани возила да ги отстранат од јавните површини во најкраток можен рок.

Во спротивно, како што информираа од општината, сите овие возила кои се паркирани на плочници и тревници ќе бидат отстранети од надлежните служби.

– Паркирањето на вакви возила на јавни површини е забрането и тие покрај тоа што ја нагрдуваат сликата за општината, претставуваат и опасност за граѓаните и за животната средина, велат од Општина Аеродром.


Вести

Државна матура од 29 мај до 14 јуни, информатика и географија првпат во листата на изборни предмети

– Трите екстерни испити од државната матура од учебната 2020/2021 година во јунската сесија ќе се полагаат од 29 мај до 14 јуни. Листата на изборни предмети за третиот екстерен испит годинава е проширена со […]

Вести

Активни 20 687 случаи на заболени од Ковид-19, наскоро во земјава ќе пристигне лекот „Фавипиравир“

– Во земјава до вчера како активни се регистрирани 20 687 случаи на заразени во Ковид-19. Од почетокот на епидемијата досега беа заболени 55 127 лица, се излекуваа 32 894, а починаа 1546 лица. Како […]

Собранието ја констатира оставката на пратеникот Фљорин Бесими - МИА
Вести

Се продлабочуваат несогласувањата меѓу пратениците од власта и опозицијата за онлајн гласање

– Ќе успее ли владејачкото мнозинство во намерата да изгласа работа на далечина за пратениците болни од Ковид-19 или во самоизолација, или ставањето на дневен ред на Предлог дополнувањето на Деловникот за работа на Собранието […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*