Кичевското село Другово без струја


Утре без струја дел од корисниците од станбено-деловниот компелкс „Скопјанка” - МИА

Кичево, 8 април 2020 () – Од 9 до 13 часот денеска без напојување со електрична енергија ќе бидат корисниците од село Другово во Општина Кичево.

Како што соопштуваат од РЦУК – Кичево, прекинот во напојување со електрична енергија ќе биде поради реконструкција и модернизирање на електро дистрибутивната мрежа. рз/


Заев со поддршка за електронското гласање и овозможување 16 часа за гласање на иборниот ден - МИА
Вести

Партиите блиску до договор, да се искористи периодот на вонредна состојба за постигнување консензус

Скопје, 31 мај 2020 () – Претседателот Стево Пендаровски вчера, по седницата на Советот за безбедност, откри дека партиите биле блиску до договор за датум за избори, но последните два дена, поради ситуацијата со коронавирусот […]

Изјава на претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски (во живо) - МИА
Вести

Почнува четвртата вонредна состојба во земјава

Скопје, 31 мај 2020 () – Зголемениот број заразени и починати лица од коронавирусот е главна причина за четвртата вонредна состојба во државава што ја прогласи претседателот Стево Пендаровски. Оваа одлука, како што рече Пендаровски по […]