Без вода денеска улицата „Рудо“и дел од улицата „Хо Ши Мин“


Без вода утре делови од бул „Србија“ и улиците „Топаанска“ и „Војдан Чернодрински“ - МИА

Скопје, 27 октомври 2020 () –  Без вода денеска од 10:15 часот ќе бидат корисниците од улицата „Рудо“ 47 и дел од улицата „Хо Ши Мин“.


 

Од ЈП „Водовод и Канализација“ – Скопје соопштуваат дека прекин на водоснабдувањето ќе има поради промена на затворач ф-150мм на улицата „Рудо“ 47.

Корисниците ќе бидат без вода се до завршување на интервенцијата.