Без вода дел од корисниците на булеварот „Борис Трајковски“


Без вода утре делови од бул „Србија“ и улиците „Топаанска“ и „Војдан Чернодрински“ - МИА

Скопје, 29 октомври 2020 () – Без вода денеска ќе бидат дел корисниците на булеварот „Борис Трајковски“, односно корисниците од улица број 1 до број 13.Од ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје соопштуваат дека прекин на водоснабдувањето ќе има поради уличен дефект на ф300 мм на булеварот „Борис Трајковски“ крак 9/20.  Поради обем на дефектот обезбедена е цистерна со питка вода.

Корисниците ќе бидат без вода од 13:30 часот, па се до завршување на интервенцијата.


Вести

Македонскиот јазик и идентитет се неспорни, можен патоказ кон Договорот со Бугарија, но не како дел од преговарачката рамка

– Македонскиот јазик и идентитет не се предмет на преговори, потенцираа вчера високи претставници на Владата и напоменаа дека темната страна на историјата треба да остане зад нас, а решенијата со Бугарија да се бараат […]

Вести

Бројките на новозаразени се стабилизираат, мерките се ефикасни ако се почитуваат

– Мерките за заштита од вирусот даваат резултати и доколку се почитуваат, дополнителни не се потребни, рече министерот за здравство Венко Филипче. Тој вчера соопшти дека врвот на епидемијата е достигнат пред една недела и […]

Вести

Регистрирани 1.093 новозаразени, починаа 28 лица

Денеска се регистрирани 1.093 нови случаи на Ковид 19. Оздравеле 819 пациенти, а починаа 28 лица. Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3084 тестирања, а регистрирани се 1093 нови случаи на […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*