Нападнат вработен во центарот за социјални работи во Гостиварript>

На 26.03.2018 година околу 10,45 часот, Р.Т. (62) од Гостивар пријавил дека во ходникот на Центарот за социјални работи во Гостивар, каде бил вработен, му се доближил Д.Ѓ. (19) од с.Леуново и почнал да му вика, да му се заканува, по што и физички го нападнал, удирајќи го со тупаници по грбот и телото. Набргу се вмешале други вработени во Центарот за социјални работи и го спречиле Д.Ѓ. да продолжи со нападот. Тој бил лишен од слобода, а по целосното расчистување и документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.