ЕВН Македонија – планирани прекини од 19-ти до 21.05.2018

Екипите на ЕВН Македонија ќе работат на реконструкција и модeрнизирање на дистрибутивната мрежа на локациите наведени во табелата во прилог. Ве известуваме дека заради реализација на инвестиционите зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енерија, без снабдување ќе останат населените места кои припаѓаат на Корисничките Енерго Центри (КЕЦ) во листата во прилог.

Планирани прекини  
Почеток Краj КЕЦ Адреса
2018-05-21 05:00 2018-05-21 11:00 Скопје Аеродром Скопје-Кисела Вода:
од 05ч до 11ч: дел од ул.Христо Татарчев бр.16,16а, 18, 18а, 20, 22од 05ч до 08ч: дел од ул.Тодор Паница, Стопанска Банка на ул.Божидар Аџија, дел од ул.Христо Татарчев бр.16,16а, 18, 18а, 20, 22, Сите корисници кои се напојуваат од ТС Дабар на ул.Христо Татарчев, дел од ул.Божидар Аџија, хотел Оранге Инн на ул.Тодор Паница, дел од ул.Иван Козаров
2018-05-21 09:30 2018-05-21 10:30 Делчево Македонска Каменица: Село Луковица, Саса, Моштица, Косевица, Тодоровци
2018-05-21 10:00 2018-05-21 14:30 Штип с.Милино
2018-05-19 09:00 2018-05-19 15:00 Делчево с. Саса маало Ристовци и Јагодина Река
2018-05-21 09:30 2018-05-21 15:30 Гостивар Дебреше: област кај црква
2018-05-21 06:00 2018-05-21 07:00 Штип Ларчер, населба Железничка, Семак Фешн,Ти Стајл конфекција, сообраќајна полиција Туртел инкубатор,Ти Стајл конфекција, Бреза, Актива
2018-05-20 08:00 2018-05-20 11:00 Битола дел од ул. Климент Охридски со зградата која се наогаат ЈП Водовод , Катастар и останатите стопански и нестопански објекти.
Вести

Јакимовски префлен од старата во новата зграда на Кривичниот суд во Скопје

Поранешнот градоначанк на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски предмалку е префрлен од старата во новата зграда на Кривичниот суд. Во придружба на полицаец Јакимовски  пред новинарите извикна „ќе ги тепаме, не им се плашиме“, симболично покажувајќи […]

Вести

Јакимовски осомничен за бесправна легализација и откуп на земјиште

Одделот за сузбивање на организиран криминал и корупција на МВР до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција поднесе кривични пријави против поранешниот градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски и уште четири лица Т.Ѓ […]

Вести

За Јакимовски и уште две лица се бара притвор, а за шестмина мерки на претпазливост

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до судијата на претходна постапка при Основниот суд Скопје 1 Скопје, достави предлог за определување мерка притвор против поранешниот градоначалник на […]

Вести

Рускоска за МИА: Јакимовски осомничен за злоупотреба на службена положба и овластувања

Поранешниот градоначалник на Општина Карпош Стефчо Јакимовски е осомничен за легализација на државно земјиште што било откупено по драстично пониска цена, за МИА изјави шефицата на Обвинителството за организиран криминал Вилма Рускоска. Според неа, станува […]

Вести

Јакимовски изведен пред истражен судија

Поранешниот градоначалник на Карпош и лидер на партијата ГРОМ Стевчо Јакимовски е приведен и изнесен пред судија на претходна постапка во Кривичниот суд во Скопје. Приведени се уште две лица, вработени во општина Карпош. Обвинението е […]

Вести

Приведен Стевчо Јакимовски

Поранешниот градоначалник на Карпош и лидер на партијата „Гром“ Стевчо Јакимовски утрово е приведен и е изнесен пред судија на претходна постапка во Кривичниот суд во Скопје. Обвинението е покренато од Основното јавно обвинителство, кое […]

Интересно

(ВИДЕО) Холандскиот претставник најголем фаворит на Евровизија

До Песната за Евровизија остануваат 56 дена, па обложувањата за годинешната победничка песна, почнаа. Според обложувалниците, со 21 отсто шанси за победа, на прво место се наоѓа Холанѓанецот Данкан Лоренс со песната „Arcade“. Песната на […]

Интересно

Познат рокер повика на бојкот на Евровизија

Поранешниот член на рок-групата Пинк Флојд, Роџер Вотерс упати повик до сите учесници на овогодишната Песна на Евровизија во Тел Авив, Израел, да ја бојкотираат. Рок-ѕвездата, пејач, гитарист, басист, текстописец и композитор, а сега и претставник […]

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*