ЕВН Македонија – планирани прекини на 07.06.2018

Екипите на ЕВН Македонија ќе работат на реконструкција и модeрнизирање на дистрибутивната мрежа на локациите наведени во табелата во прилог. Ве известуваме дека заради реализација на инвестиционите зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енерија, без снабдување ќе останат населените места кои припаѓаат на Корисничките Енерго Центри (КЕЦ) во листата во прилог.

Планирани прекини
Почеток Краj КЕЦ Адреса
2018-06-07 09:30 2018-06-07 15:30 Кочани с.Нивичани, с.Пантелеј, с.Рајчани
2018-06-07 09:00 2018-06-07 15:00 Гевгелија Валандово: помеѓу улиците 6 Ноември, М.Пијаде, 8март и Првомајска (Стопанска банка, Тутунска банка)
2018-06-07 09:00 2018-06-07 14:00 Скопје Аеродром Горно Соње:дел од ул. 2
2018-06-07 09:30 2018-06-07 12:00 Кочани с.Мородвис
2018-06-07 09:30 2018-06-07 14:30 Делчево дел од улиците Никола Карев и Даме Груев.
2018-06-07 08:30 2018-06-07 14:00 Охрид ул.Дејан Војвода
2018-06-07 06:00 2018-06-07 07:30 Охрид Ресторан „Панорама“, ул.Живко Чинго, ОЕМУЦ Св.Наум Охридски
2018-06-07 08:30 2018-06-07 11:00 Кратово Крива Паланка: с.Дурачка Река, МХЕ Станечка река 1, с.Станци, с.Кошари, м.в.Маневци, МХЕ Калин Камен 2, с.Бела Вода, МХЕ Станечка река 2, МХЕ Калин Камен 1, с.Б’с, с.Дренак
2018-06-07 08:30 2018-06-07 14:30 Струмица Добрејци: домаќинствата кои се наоѓаат на левата страна од каналот
2018-06-07 09:00 2018-06-07 12:00 Кичево околина на Печатинца Нова, Печатица Стара, Годел, Пречистителна Станица, Бродчанка, Лозје и ЕМО
2018-06-07 13:05 2018-06-07 14:00 Охрид Околина на Краварник, Бензиска станица Петрол, ком. Кланица, дел од ул.бул.Туристичка зграда Ремис (ЗонаЗапад) до Лукоил и БС Лукоил
2018-06-07 11:00 2018-06-07 12:00 Делчево Дел од село Владимирово
2018-06-07 11:00 2018-06-07 13:00 Гостивар Добри дол: област од центар-џамија кон поле
2018-06-07 11:00 2018-06-07 13:30 Велес од трафостаница накај Велес, Потрошувачите во место викано Трпезица, изводот
2018-06-07 08:00 2018-06-07 17:00 Кавадарци *од 08:00 до 17:00 часот: Брушани, Кошани, Бегниште, Дабниште и Ресава

*прекини од еден час помеѓу 08:00 и 09:00 и 16:00 и 17:00 часот: Возарци, Дреново, Фариш, Раец, Шешково

2018-06-07 08:30 2018-06-07 15:30 Скопје Ѓорче Петров Скопје-Сарај: Национален парк Јасен и с.Матка, Караула Чашка, с.Кондово, Кучково и Грачани, Викенд нас.Веле поле, с.Рашче, Копаница и Бојане, дел од нас.Стопански двор, Ресторан и Репетитор с.Матка, с.Радуша, Дворце и Орашје, с.Долно и Горно Свиларе.
2018-06-07 09:00 2018-06-07 15:00 Куманово с. Табановце, Сопот, Воиновиќ и каменолом Сопот
2018-06-07 08:05 2018-06-07 15:30 Кратово с.Луково, м.в.Табачка маала, ул.Планинска, Филтер станица за вода, с.Близанци, м.в.Бојаџиско маало
2018-06-07 09:30 2018-06-07 15:00 Тетово ул. Охридска, дел од ул. Благоја Тоска, покрај Средното Текстилно училиште, ул. Браќа Миладинови
2018-06-07 08:00 2018-06-07 15:00 Битола дел од ул.Мукос со околните стопански и нестопански објекти.
2018-06-07 05:00 2018-06-07 06:00 Штип Адиент, Техникал Текстајлс, Кондево, ДООЕЛ Брилијант, Јагјемезлер, ЕАМ ДОО,Лорд,Принцези, Пави Транс, Жикол
2018-06-07 10:00 2018-06-07 17:00 Охрид Ресен: с.Долно Дупени
2018-06-07 10:00 2018-06-07 14:00 Делчево Берово: дел од ул:М.Тито, Неретва и Струмички Пат
2018-06-07 12:00 2018-06-07 16:00 Кичево Македонски Брод: с.Дреново
2018-06-07 12:00 2018-06-07 13:00 Делчево Дел од населба Стрелиште
Вести

Јакимовски префлен од старата во новата зграда на Кривичниот суд во Скопје

Поранешнот градоначанк на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски предмалку е префрлен од старата во новата зграда на Кривичниот суд. Во придружба на полицаец Јакимовски  пред новинарите извикна „ќе ги тепаме, не им се плашиме“, симболично покажувајќи […]

Вести

Јакимовски осомничен за бесправна легализација и откуп на земјиште

Одделот за сузбивање на организиран криминал и корупција на МВР до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција поднесе кривични пријави против поранешниот градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски и уште четири лица Т.Ѓ […]

Вести

За Јакимовски и уште две лица се бара притвор, а за шестмина мерки на претпазливост

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до судијата на претходна постапка при Основниот суд Скопје 1 Скопје, достави предлог за определување мерка притвор против поранешниот градоначалник на […]

Вести

Рускоска за МИА: Јакимовски осомничен за злоупотреба на службена положба и овластувања

Поранешниот градоначалник на Општина Карпош Стефчо Јакимовски е осомничен за легализација на државно земјиште што било откупено по драстично пониска цена, за МИА изјави шефицата на Обвинителството за организиран криминал Вилма Рускоска. Според неа, станува […]

Вести

Јакимовски изведен пред истражен судија

Поранешниот градоначалник на Карпош и лидер на партијата ГРОМ Стевчо Јакимовски е приведен и изнесен пред судија на претходна постапка во Кривичниот суд во Скопје. Приведени се уште две лица, вработени во општина Карпош. Обвинението е […]

Вести

Приведен Стевчо Јакимовски

Поранешниот градоначалник на Карпош и лидер на партијата „Гром“ Стевчо Јакимовски утрово е приведен и е изнесен пред судија на претходна постапка во Кривичниот суд во Скопје. Обвинението е покренато од Основното јавно обвинителство, кое […]

Интересно

(ВИДЕО) Холандскиот претставник најголем фаворит на Евровизија

До Песната за Евровизија остануваат 56 дена, па обложувањата за годинешната победничка песна, почнаа. Според обложувалниците, со 21 отсто шанси за победа, на прво место се наоѓа Холанѓанецот Данкан Лоренс со песната „Arcade“. Песната на […]

Интересно

Познат рокер повика на бојкот на Евровизија

Поранешниот член на рок-групата Пинк Флојд, Роџер Вотерс упати повик до сите учесници на овогодишната Песна на Евровизија во Тел Авив, Израел, да ја бојкотираат. Рок-ѕвездата, пејач, гитарист, басист, текстописец и композитор, а сега и претставник […]

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*