ЕВН најави исклучување на 28-ми

Екипите на ЕВН Македонија ќе работат на реконструкција и модeрнизирање на дистрибутивната мрежа на локациите наведени во табелата во прилог. Ве известуваме дека заради реализација на инвестиционите зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енерија, без снабдување ќе останат населените места кои припаѓаат на Корисничките Енерго Центри (КЕЦ) во листата во прилог.

 

Планирани прекини  
Почеток Краj КЕЦ Адреса
2018-03-28 09:00 2018-03-28 15:00 Скопје Аеродром Горно Соње: ул.12 – Горно Соње
2018-03-28 09:30 2018-03-28 14:00 Делчево делови од с. Град
2018-03-28 13:00 2018-03-28 14:00 Струга Дел од  село Делогожда ( центарот на селото)
2018-03-28 09:30 2018-03-28 13:00 Скопје Аеродром дел од ул. 23 ти Октомври (Владимир Комаров)објеките со куќни броеви од 10 до 19. (кај Вучко и маркет Тинекс)
2018-03-28 09:00 2018-03-28 11:00 Скопје Васил Главинов Скопје-Гази Баба: ул Пехчевска бр. 20 и околината
2018-03-28 10:00 2018-03-28 14:30 Штип с.Калаузлија
2018-03-28 10:00 2018-03-28 12:00 Тетово влез во с.Добарце
2018-03-28 12:00 2018-03-28 14:30 Струмица Радовиш: ул.Ацо Караманов, ул.Пере Тошев
2018-03-28 12:00 2018-03-28 14:30 Гостивар с.Горна Бањица ( покрај рибарникот)
2018-03-28 08:30 2018-03-28 14:30 Скопје Аеродром Скопје-Кисела Вода: ул. Востаничка со броеви од 60 до 140, на ул. Пржино со броеви од 24 до 34 и ул. Рилски Конгрес.
2018-03-28 08:30 2018-03-28 11:30 Струмица стариот дел од село Баница.
2018-03-28 09:00 2018-03-28 15:00 Кратово Вера Јоциќ, Јане Сандански, Македонска, Глигор Прличев, Атанас Бабата, конфекција Босут, конфекција Тома Текс
2018-03-28 09:00 2018-03-28 15:00 Гевгелија *од 09:00 до 15:00 часот селата Црничани и Ѓопчели

*од 09:00 до 10:00 часот  прекин ќе има и селото Фурка

2018-03-28 09:45 2018-03-28 14:00 Делчево Берово: дел од викенд населба Беровско Езеро и Пипонски Колиби
2018-03-28 08:00 2018-03-28 10:00 Прилеп ул.Орде Тутески, ул.Борка Левата, ул.Стеван Димески
2018-03-28 09:00 2018-03-28 10:30 Гостивар с.Беловиште ( над црквата)
2018-03-28 12:00 2018-03-28 15:00 Струмица делот од село Муртино покрај реката.
2018-03-28 12:00 2018-03-28 15:00 Струмица горниот дел од село Дукатино кој се напојува од старата трафостаница (кула).
2018-03-28 09:00 2018-03-28 14:00 Кавадарци *прекини од 09:00 до 10:00 и 13:00 до 14:00 часот во населените места Курија и Црвени Брегови

*од 09:00 до 14:00 часот прекин во ТС Автокамп

2018-03-28 08:30 2018-03-28 11:30 Струмица делот од село Василево кон село Ново Добрејци, делот од селото позади фабриката 11 Септември, позади Атлантис, фирма Јасони Николас.
2018-03-28 08:30 2018-03-28 15:00 Скопје Ѓорче Петров Дел од с.Љубин
Вести

Јакимовски префлен од старата во новата зграда на Кривичниот суд во Скопје

Поранешнот градоначанк на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски предмалку е префрлен од старата во новата зграда на Кривичниот суд. Во придружба на полицаец Јакимовски  пред новинарите извикна „ќе ги тепаме, не им се плашиме“, симболично покажувајќи […]

Вести

Јакимовски осомничен за бесправна легализација и откуп на земјиште

Одделот за сузбивање на организиран криминал и корупција на МВР до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција поднесе кривични пријави против поранешниот градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски и уште четири лица Т.Ѓ […]

Вести

За Јакимовски и уште две лица се бара притвор, а за шестмина мерки на претпазливост

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до судијата на претходна постапка при Основниот суд Скопје 1 Скопје, достави предлог за определување мерка притвор против поранешниот градоначалник на […]

Вести

Рускоска за МИА: Јакимовски осомничен за злоупотреба на службена положба и овластувања

Поранешниот градоначалник на Општина Карпош Стефчо Јакимовски е осомничен за легализација на државно земјиште што било откупено по драстично пониска цена, за МИА изјави шефицата на Обвинителството за организиран криминал Вилма Рускоска. Според неа, станува […]

Вести

Јакимовски изведен пред истражен судија

Поранешниот градоначалник на Карпош и лидер на партијата ГРОМ Стевчо Јакимовски е приведен и изнесен пред судија на претходна постапка во Кривичниот суд во Скопје. Приведени се уште две лица, вработени во општина Карпош. Обвинението е […]

Вести

Приведен Стевчо Јакимовски

Поранешниот градоначалник на Карпош и лидер на партијата „Гром“ Стевчо Јакимовски утрово е приведен и е изнесен пред судија на претходна постапка во Кривичниот суд во Скопје. Обвинението е покренато од Основното јавно обвинителство, кое […]

Интересно

(ВИДЕО) Холандскиот претставник најголем фаворит на Евровизија

До Песната за Евровизија остануваат 56 дена, па обложувањата за годинешната победничка песна, почнаа. Според обложувалниците, со 21 отсто шанси за победа, на прво место се наоѓа Холанѓанецот Данкан Лоренс со песната „Arcade“. Песната на […]

Интересно

Познат рокер повика на бојкот на Евровизија

Поранешниот член на рок-групата Пинк Флојд, Роџер Вотерс упати повик до сите учесници на овогодишната Песна на Евровизија во Тел Авив, Израел, да ја бојкотираат. Рок-ѕвездата, пејач, гитарист, басист, текстописец и композитор, а сега и претставник […]

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*