ЕВН: Без снабдување ќе останат населените места

Екипите на ЕВН Македонија ќе работат на реконструкција и модeрнизирање на дистрибутивната мрежа на локациите наведени во табелата во прилог. Ве известуваме дека заради реализација на инвестиционите зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енерија, без снабдување ќе останат населените места кои припаѓаат на Корисничките Енерго Центри (КЕЦ) во листата во прилог.

 

Планирани прекини  
Почеток Краj КЕЦ Адреса
2018-04-10 08:00 2018-04-10 10:00 Штип ЛАКАВИЦА: дел од Лакавичкиот регион, Асфалтна база, ресторан Слон, ТМ, Коле Транс, с.Лакавица, Лесковица, Драгоево, Пиперово и др, Серта репетитори и ловиште
2018-04-10 08:00 2018-04-10 10:00 Штип Долани, Текома, Неметали, с.Љуботен, Балталија и др.
2018-04-10 09:30 2018-04-10 15:00 Гостивар БЕЛОВИШТЕ:област кај црква
2018-04-10 10:00 2018-04-10 14:30 Кратово Крива Паланка: нас.Белеево, нас.Цонев Рид
2018-04-10 10:00 2018-04-10 15:00 Прилеп с.Чепигово
2018-04-10 10:00 2018-04-10 15:00 Прилеп дел од село Дебреште
2018-04-10 08:00 2018-04-10 11:15 Тетово Објекти помеѓу REM MALL и ул.„Борис Кидрич“
2018-04-10 09:00 2018-04-10 11:00 Скопје Ѓорче Петров стопански објект „Кадис“ во Т.Ц „Олимпико“
2018-04-10 11:00 2018-04-10 15:00 Прилеп с.Старавина,с.Зовиќ,с.Будимирци,с.Градешница
2018-04-10 09:00 2018-04-10 15:30 Прилеп м.в. Три Багреми – Дебој
2018-04-10 12:00 2018-04-10 14:30 Штип ул.Митко Недев, нас.Сењак 4
2018-04-10 09:30 2018-04-10 11:30 Штип нас.Дузлак, ул.Скопска
2018-04-10 09:30 2018-04-10 13:30 Штип С.ЉУБОТЕН
Вести

Јакимовски префлен од старата во новата зграда на Кривичниот суд во Скопје

Поранешнот градоначанк на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски предмалку е префрлен од старата во новата зграда на Кривичниот суд. Во придружба на полицаец Јакимовски  пред новинарите извикна „ќе ги тепаме, не им се плашиме“, симболично покажувајќи […]

Вести

Јакимовски осомничен за бесправна легализација и откуп на земјиште

Одделот за сузбивање на организиран криминал и корупција на МВР до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција поднесе кривични пријави против поранешниот градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски и уште четири лица Т.Ѓ […]

Вести

За Јакимовски и уште две лица се бара притвор, а за шестмина мерки на претпазливост

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до судијата на претходна постапка при Основниот суд Скопје 1 Скопје, достави предлог за определување мерка притвор против поранешниот градоначалник на […]

Вести

Рускоска за МИА: Јакимовски осомничен за злоупотреба на службена положба и овластувања

Поранешниот градоначалник на Општина Карпош Стефчо Јакимовски е осомничен за легализација на државно земјиште што било откупено по драстично пониска цена, за МИА изјави шефицата на Обвинителството за организиран криминал Вилма Рускоска. Според неа, станува […]

Вести

Јакимовски изведен пред истражен судија

Поранешниот градоначалник на Карпош и лидер на партијата ГРОМ Стевчо Јакимовски е приведен и изнесен пред судија на претходна постапка во Кривичниот суд во Скопје. Приведени се уште две лица, вработени во општина Карпош. Обвинението е […]

Вести

Приведен Стевчо Јакимовски

Поранешниот градоначалник на Карпош и лидер на партијата „Гром“ Стевчо Јакимовски утрово е приведен и е изнесен пред судија на претходна постапка во Кривичниот суд во Скопје. Обвинението е покренато од Основното јавно обвинителство, кое […]

Интересно

(ВИДЕО) Холандскиот претставник најголем фаворит на Евровизија

До Песната за Евровизија остануваат 56 дена, па обложувањата за годинешната победничка песна, почнаа. Според обложувалниците, со 21 отсто шанси за победа, на прво место се наоѓа Холанѓанецот Данкан Лоренс со песната „Arcade“. Песната на […]

Интересно

Познат рокер повика на бојкот на Евровизија

Поранешниот член на рок-групата Пинк Флојд, Роџер Вотерс упати повик до сите учесници на овогодишната Песна на Евровизија во Тел Авив, Израел, да ја бојкотираат. Рок-ѕвездата, пејач, гитарист, басист, текстописец и композитор, а сега и претставник […]

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*