Еве каде ќе работи ЕВН Македонија

Екипите на ЕВН Македонија ќе работат на реконструкција и модeрнизирање на дистрибутивната мрежа на локациите наведени во табелата. Ве известуваме дека заради реализација на инвестиционите зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енерија, без снабдување ќе останат населените места кои припаѓаат на Корисничките Енерго Центри (КЕЦ) во листата во прилог.

Планирани прекини
Почеток Краj КЕЦ Адреса
2018-04-02 09:00 2018-04-02 16:00 Тетово дел од населба Дреноец
2018-04-02 09:00 2018-04-02 13:00 12 Охрид РЕСЕ- дел од ул. Христо Герасовски
2018-04-01 08:00 2018-04-01 14:00 Штип СВЕТИ НИКОЛЕ – корисниците АД Мода, Камотекс, База на Гранит кај Мода, конфекција Бошковски, Станички пат
2018-04-02 09:45 2018-04-02 15:30 Охрид РЕСЕН – с. Горно Дупени, с. Евла
2018-04-02 10:00 2018-04-02 15:00 Гевгелија  село Ума
2018-04-02 13:00 2018-04-02 15:00 Струга село Дабовјани
2018-04-02 10:00 2018-04-02 15:30 Струга прв прекин – од 10:00 до 12:00 часот – селата Шум, Заграчани и Вишни, како и мали хидроелектрани Горно Белички Извори 1 и 2, предавател Радио Плеј и Радио Рапи, без напојување – од 10:00 до 15:30 часот – делот на село Загарачани кај школото и во центарот,  без напојување втор прекин – од 15:00 до 15:30 часот – селата Шум, Заграчани и Вишни, како и мали хидроелектрани Горно Белички Извори 1 и 2, предавател Радио Плеј и Радио Рапи
2018-04-02 14:00 2018-04-02 15:30 Охрид ЉУБОЈНО дел
2018-04-02 09:30 2018-04-02 15:30 Прилеп дел од село Житоше
2018-04-02 08:30 2018-04-02 12:30 Струмица цело село Вељуса и цело село Седларци
2018-04-02 13:00 2018-04-02 14:30 Охрид дел од Езерани
2018-04-02 09:00 2018-04-02 14:00 Гостивар индустриски објекти покрај автопат Гостивар-Тетово
2018-04-02 09:00 2018-04-02 15:00 Скопје Ѓорче Петров с. Сарај, дел од ул. 6
2018-04-02 08:00 2018-04-02 15:30 Скопје Аеродром дел од ул. Антон Панов, дел од ул. Ѓорѓи Абаџиев, дел од ул. Славе Деловски, дел од ул. Кумровец, дел од ул. Алберт Швајцер, дел од ул. Боро Петрушевски, дел од ул. Васил Левски, дел од ул. Владимир Назор, дел од ул. Елисие Поповски Марко
2018-04-02 09:00 2018-04-02 15:00 Тетово с.Долно Седларце (делот кај школото)
Вести

Јакимовски префлен од старата во новата зграда на Кривичниот суд во Скопје

Поранешнот градоначанк на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски предмалку е префрлен од старата во новата зграда на Кривичниот суд. Во придружба на полицаец Јакимовски  пред новинарите извикна „ќе ги тепаме, не им се плашиме“, симболично покажувајќи […]

Вести

Јакимовски осомничен за бесправна легализација и откуп на земјиште

Одделот за сузбивање на организиран криминал и корупција на МВР до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција поднесе кривични пријави против поранешниот градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски и уште четири лица Т.Ѓ […]

Вести

За Јакимовски и уште две лица се бара притвор, а за шестмина мерки на претпазливост

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до судијата на претходна постапка при Основниот суд Скопје 1 Скопје, достави предлог за определување мерка притвор против поранешниот градоначалник на […]

Вести

Рускоска за МИА: Јакимовски осомничен за злоупотреба на службена положба и овластувања

Поранешниот градоначалник на Општина Карпош Стефчо Јакимовски е осомничен за легализација на државно земјиште што било откупено по драстично пониска цена, за МИА изјави шефицата на Обвинителството за организиран криминал Вилма Рускоска. Според неа, станува […]

Вести

Јакимовски изведен пред истражен судија

Поранешниот градоначалник на Карпош и лидер на партијата ГРОМ Стевчо Јакимовски е приведен и изнесен пред судија на претходна постапка во Кривичниот суд во Скопје. Приведени се уште две лица, вработени во општина Карпош. Обвинението е […]

Вести

Приведен Стевчо Јакимовски

Поранешниот градоначалник на Карпош и лидер на партијата „Гром“ Стевчо Јакимовски утрово е приведен и е изнесен пред судија на претходна постапка во Кривичниот суд во Скопје. Обвинението е покренато од Основното јавно обвинителство, кое […]

Интересно

(ВИДЕО) Холандскиот претставник најголем фаворит на Евровизија

До Песната за Евровизија остануваат 56 дена, па обложувањата за годинешната победничка песна, почнаа. Според обложувалниците, со 21 отсто шанси за победа, на прво место се наоѓа Холанѓанецот Данкан Лоренс со песната „Arcade“. Песната на […]

Интересно

Познат рокер повика на бојкот на Евровизија

Поранешниот член на рок-групата Пинк Флојд, Роџер Вотерс упати повик до сите учесници на овогодишната Песна на Евровизија во Тел Авив, Израел, да ја бојкотираат. Рок-ѕвездата, пејач, гитарист, басист, текстописец и композитор, а сега и претставник […]

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*