(Видео) Џенифер Лопез објави спот за две нови песни


(Видео) Џенифер Лопез објави спот за две нови песни

Таа ги задеваше фановите дека набргу ќе се врати на голема врата на музичката сцена и тоа го стори неделава во соработка со популарниот колумбиски пејач Малума.

51-годишната Латино дива Џенифер Лопез во четвртокот објави спот за двата нови синглови Pa Ti и Lonely, први по повеќе од една година.

На екранот, sвездата на „Хастлерс“ ја истакнува својата затегната фигура во замотани кошули, мини фустани и секси долна облека додека се бори со законот и започнува романса со нејзиниот возач кого игра 26-годишниот колумбиски пејач.

Видеото се отвора со широк поглед на луксузна палата со фасцинантни градини и фонтани.

Во палатата, соодветна за кралица, Лепез седи покрај рози на балкон со поглед на раскошната градина.

 


Вести

Починаа 10 лица со Ковид-19, 428 новозаразени

  Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.853 тестирања, а регистрирани се 428 нови случаи на Ковид-19 во Скопје-200, Куманово-16, Дебар-2, Штип-9, Прилеп-29, Тетово-30, Струга-2, Велес-6, Битола-14, Охрид-4, Кавадарци-17, Гостивар-5, […]

Вести

Одржана централната прослава на 1000-годишнината од основањето на Бигорскиот манастир

– Достоинствено, како што му доликува на милениумскиот јубилеј, денеска Бигорскиот манастир со централна прослава одбележа 1000 години од основањето. По пречекот на претседателот Стево Пендаровски,кој е покровител на прославата и Неговото Блаженство, Архиепископот Охридски […]

Архимандрит Партениј викендов ќе биде хиротонисан во епископ Антаниски - МИА
Вести

(Во живо) Бигорскиот манастир слави 1000 години од основањето

– Главната и централна прослава на великиот јубилеј 1000 години од основањето на Бигорскиот манастир ќе се одржи денеска со почеток во 9:00 часот со Божествена архијерејска литургија, со која ќе чиноначалствува Неговото блаженство, Архиепископот Охридски […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*