Ванеса Хаџенс не е пребирлива кога станува збор за партнер, но знае што сака


Ванеса Хаџенс, актерката која се прослави благодарение на „High School Musical“, ја заврши својата деветгодишна врска со момчето Остин Батлер во јануари.


 

Таа неодамна го промовираше својот статус на сингл.

И, 11 месеци по разделбата со Остин, во интервју за „Ентертејнмент тунајт“, Ванеса призна дека не е пребирлива кога станува збор за партнер.

„Чувствувам дека на крајот на денот, треба да имаме слични ставови за основни работи и да сакаме исти работи. Јас не сум пребирлива, навистина…“, вели Ванеса (31) во интервјуто. Иако не наведе никакви специфични атрибути, Ванеса инсистира на тоа дека во овој момент од нејзиниот живот, знае што сака од партнерот.