Синди Крафорд сака новогодишната ноќ дома да ја направи посебнаript>

Синди Крафорд се огласи на Инстаграм во средата размислувајќи како да заѕвони во 2021 година на незаборавен начин.


 

„Откривање начини да направиме новогодишната ноќ дома да биде посебна (покрај светкава облека и добра плејлиста)“, напиша 54-годишниот поранешен супермодел на својот Инстаграм-профил. „Има ли идеи?“

Крафорд, која е мајка на 19-годишната Каја и 21-годишниот Присли со сопругот Ранде Гербер (58), се смешка додека позира под лустер во раскошна просторија од својот дом.

Иконата на модните писти доби одговори од славни пријатели, вклучувајќи ја и колешката супермодел Хелена Кристенсен, која напиша: „Текила и црвени усни“. Актерките Мишел Фајфер и Дајан Китон коментираа со емотикони срца.

Атрактивна: Крафорд фотографирана пред почетокот на пандемијата, во најпознатата зграда во Њујорк, Емпајер стејт билдинг.