Селена Гомез со порака: Сите тела се убави


Селена Гомез со порака: Сите тела се убави

Селена Гомез сподели фотографија во спортски костим за капење и испрати силна порака за своите 193 милиони следачи на Инстаграм.

„Кога направив трансплантација на бубрег, се сеќавам дека ми беше многу тешко да ја покажам лузната. Не сакав да биде на фотографии, затоа носев работи што ќе ја прикријат.

„Сега, повеќе од кога било, се чувствувам сигурна во тоа која сум и низ што поминав … и горда сум на тоа. Мојата порака до жените е: сите тела се убави.

Во септември 2017 година, познатата пејачка и актерка ги изненади своите фанови кога сподели дека ѝ била извршена трансплантација на бубрег поради лупус, операција која ѝ го спасила животот. Бубрегот го донирала нејзината најдобра пријателка Франсија Раиса.

Селена Гомез со порака: Сите тела се убави


Вести

Три медицински сестри од ГАК позитивни на Ковид-19, а доктор и директорката се во самоизолација

– Три медицински сестри од Универзитетската клиника за гинекологија и акушерство се позитивни на Ковид-19. Се заразиле преку семеен контакт, а двајца доктори меѓу кои директорката на Клиниката, Викторија Јовановска се во самоизолација поради заболени […]

Вести

Апел од верските лидери до граѓаните: Да се почитуваат мерките со цел заштита на своето здравје и здравјето на блиските

– Сите наши верници и сите граѓани на нашата држава, на актуелната состојба со коронавирусот да гледаат со највисок степен на сериозност и со целосно и доследно почитување на сите пропишани мерки да го заштитат сопственото, […]

Во Собранието формирани пратеничките групи - МИА
Вести

Законот за заштита од заразни болести и ребалансот на Буџетот пред пратениците на 27 октомври

Измените и дополнувањата на Законите за заштита на населението од заразни болести, ребалансот на Буџетот и законот за заштита од дискриминација се очекува да бидат на дневен ред на собраниската седница закажана за 27 октомври. Доколку […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*