Сара Мишел Гелар во модни креации на Кристијан Сиријано


– Откако се повлече од големото платно, глумицата Сара Мишел Гелар глуми во ТВ-проекти и ги користи социјалните мрежи за промоција на гламурозни парчиња облека од најновата мода.Имено, ѕвездата на хорор-филмовите од почетокот на овој век, со неколку свои пресоблекувања и објави на Инстаграм го продолжи своето виртуелно гостување на ревијата на дизајнерот Кристијан Сиријано за неговата линија за пролет 2021 година, којашто се одржа неодамна.

Следни проекти на глумицата се ТВ-сериите „Куќите на другите“, „Понекогаш, лажам“ и цртаната мини-серија „Господари на универзумот“.


Бизнис и економија

Задолжително пензионирање на 64-годишна возраст, останува можноста жените да се пензионираат со навршени 62 години

– Измените на Законот за работни односи со кои се предвидува задолжително пензионирање на 64-годишна возраст, поднесени од група пратеници, влегоа во собраниска процедура и го поминаа првото читање. Исклучоци во јавниот сектор ќе има […]

Вести

Продолжуваат разговорите со Бугарија, македонскиот јазик и идентитет се црвените линии

– Разговорите за надминување на несогласувањата со Бугарија продолжуваат деновиве на ниво на работни групи, предводени од министрите за надворешни работи на двете земји, а македонскиот јазик и македонскиот идентитет се црвените линии во преговорите […]

Вести

Регистрирани 1022 нови случаи на Ковид- 19 во земјава, починаа 41 лице

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3127 тестирања, а регистрирани се 1022 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-463, Куманово-30, Дебар-6, Штип-28, Прилеп-68, Тетово-29, Струга-21, Велес-47, Битола-48, Охрид-28, Кавадарци-26, Гостивар-66, Гевгелија-4, […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*