Разделба по тримесечна романса: Бред Пит и Никол Потуралски повеќе не се заедно


Холивудскиот актер Бред Пит и неговата девојка, моделот Никол Потуралски, тајно се разделиле по тримесечна врска, објавија таблоидите.Бред (56) и Никол (27) за првпат беа забележани заедно во август, но сега се е завршено, со извор кој тврди за порталот „Пејџ сикс“ дека тие не се во врска веќе некое време.

Инсајдерот ја коментира нивната романса: „Готово е, никогаш не беше толку сериозно колку што изгледаше во таблоидите.“

Атрактивната Германка е во „отворен брак“ со мултимилионерот Роланд Мери (68), бизнисмен и сопственик на ресторан во Берлин со кого го дели синот Емил (7).

На почетокот на месецот, таа објави видео на Инстаграм прашувајќи зошто добива толку многу негативни коментари и омраза на социјалните мрежи откако излезе на виделина веста за нивната романса.

„Од секогаш се прашувам зошто луѓето оставаат коментари полни со омраза?“ рече таа.

Во меѓувреме, инсајдер откри за „Јуес викли“ дека Бред останал реален во врска со Никол бидејќи таа живее во Германија, а тој има многу комплицирана семејна ситуација што се обидува да ја среди.

 


Вести

Регистрирани 1342 нови случаи на Ковид-19, оздравени 679 пациенти, починаа 22 лица

Од направени 3399 тестирања во последните 24 часа, регистрирани се 1342 нови случаи на Ковид-19, додека во исто време починаа 22 лица, а Институтот за јавно здравје регистрира 679 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство. […]

Бизнис и економија

КСС: Недела неработен ден без правење хаос во Законот за работни односи

– Конфедерацијата на слободни синдикати предупредува дека со Предлог-измените во Законот за работни односи со кои недела треба да се прогласи за неработен ден ќе се направи хаос бидејќи со подзаконски акти ќе се утврдува […]

ССМ: Социјалниот дијалог дава резултати, потребата од Синдикатот и колективните договори се потврдува во најтешките моменти - МИА
Бизнис и економија

ССМ: Измените во ЗРО не одат во прилог недела да биде неработен ден

– Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) смета дека предложените измени во Законот за работни односи од страна на Министерството за труд и социјална политика не одат во прилог на тоа недела да биде прогласена […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*