Ноќевање со појадок: Ева Мендес се пошегува за своите деца


Таа и сопругот Рајан Гослинг го чуваат приватниот и семеен живот подалеку од очите на јавноста.Но, во едно интервју објавено во Австралија минатиот викенд, Ева Мендес проговори за тоа како изгледа да прави пауза од работа за да се фокусира на воспитувањето на двете ќерки што ги споделува со актерот од The Notebook.

„Понекогаш изгледа како да имаме некој вид ноќевање со појадок во кревет, со многу пијани и агресивни гости“, рече таа за „Сиднеј Морнинг Хералд“.

Мендес, која глумеше во филмови како Training Day и Fast and Furious, додаде: „Навистина се чувствуваме како да работиме во хотел, а гостите се бесни и се однесуваат како шефови и бараат да им се донесе храна.“

„И додека да дојде време да спијат, нам ни останува само да расчистиме и да разговараме за тоа како се однесувале со нас тој ден!“


Вести

Пензионерите бараат приоритет за вакцинирање против КОВИД-19

– Сојузот на здруженија на пензионери упатуваат апел приоритет при вакцинирањето против КОВИД-19 да имаат пензионерите, како најранлива категорија лица со хронични болести и намален имунитет. -Во име на над 300 000 возрасни луѓе во нашата […]

Вести

Земјите од ЕУ на здравствена заштита во просек трошат 9,9 проценти од БДП, ние 4,5

– На здравствена заштита и социјални бенефити Северна Македонија во 2019 година потрошила вкупно 507 милиони евра односно 4,5 проценти од БДП или по 244 евра по глава на жител, што е под просекот од […]

Вести

Регистрирани 1342 нови случаи на Ковид-19, оздравени 679 пациенти, починаа 22 лица

Од направени 3399 тестирања во последните 24 часа, регистрирани се 1342 нови случаи на Ковид-19, додека во исто време починаа 22 лица, а Институтот за јавно здравје регистрира 679 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство. […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*