Нетфликс ги откупи правата за трилерот „Виновникот“


Нетфликс ги откупи правата за трилерот „Виновникот“

Стриминг-гигантот „Нетфликс“ го откупи правата да го прикажува „Виновникот“, филм кој повторно ги обединува Џејк Гиленхал и Антоан Фуква, главниот протагонист и режисерот на боксерската драма Sauthpaw.

Според порталот „Дедлајн“, договорот е вреден 30 милиони долари.

Проектот ќе ги спои Фуква и Гиленхејл, кои претходно работеа заедно на боксерскиот блокбастер во 2015 година.

Креаторот на крими-серијата „Вистински детектив“, Ник Пицолато, го напиша сценариото засновано врз позната данска драма.

Нетфликс ги откупи правата за трилерот „Виновникот“


Втор ден собраниска расправа за заменици на министри во Владата - МИА
Вести

Поднесени амандмани на измените на Законот за заштита од заразни болести

– Пратеници од власта и од опозицијата поднесоа амандамни на измените и дополнувањето на Законот за заштита на населението од заразни болести, што започнаа да се разгледуваат на матичната Комисија за здравство. Амандмани имаат поднесено […]

Вести

Објавени конкурсите за ученички стипендии, воведени нови категории за техничките струки

– Министерството за образование и наука (МОН) информира дека од вчера започна аплицирањето за стекнување на правото на ученичка стипендија во учебната 2020/2021 година. Конкурсите се објавени на интернет страницата на МОН, а крајниот рок […]

Вести

Загадувањето во Скопје над дозволеното, вечерните и ноќните часови најкритични

– Ноќните часови за жителите на Скопје се ризични за излегување надвор поради загадениот воздух кој го регистрираат мерните станици на Министерството за животна средина. Но, над дозволеното се и среднодневните концетрации на ПМ 10 […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*