Канjе Вест се фокусира на религијата во видео од изборната кампања


Раперот Канје Вест во понеделникот го објави првиот официјален видеспот во рамки на предизборната кампања за претседател на САД, фокусирајќи се на религијата и семејствата.Вест (43), кој својата кампања за Белата куќа ја започна со конфузни изјави на неговите профили на социјалните мрежи во јули, се наоѓа на официјалното гласачко ливче во неколку држави во САД, но, според американските медиуми, нема математички шанси за победа.

Во видеото, музичарот и моден дизајнер ги замоли приврзаниците да гласаат за него како кандидат.

„Со свртување кон верата, ние ќе бидеме таква нација и такви луѓе какви што Бог сака да бидеме“, вели Вест во видеото, на кое се гледаат семејства на молитва и снимки во природа.


Вести

Регистрирани 1022 нови случаи на Ковид- 19 во земјава, починаа 41 лице

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3127 тестирања, а регистрирани се 1022 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-463, Куманово-30, Дебар-6, Штип-28, Прилеп-68, Тетово-29, Струга-21, Велес-47, Битола-48, Охрид-28, Кавадарци-26, Гостивар-66, Гевгелија-4, […]

Вести

Најмалку 37 полицајци и жандарми се повредени во судирите со демонстрантите во Париз

Според првичниот извештај на францускиот министер за внатрешни работи Жералд Дарманан, 37 полицајци и жандарми се повредени за време на демонстрациите во Париз, јави дописникот на МИА. Министерот за внатрешни работи на Твитер го осуди […]

Вести

За еден ден во ковид центрите во Скопје хоспитализирани 52 пациенти, вкупно се лекуваат 437 лица со Ковид-19

– Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 52 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 437 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*