Жаба-мутант доби свои следбеници во Тајланд (видео)


Жаба-мутант доби свои следбеници во Тајланд (видео) - МИА

Бангкок, 31 јули 2020 () – Жителите на селото Сурин во северен Тајланд имаат нов идол пред кого се поклонуваат со надеж да им донесе среќа. Станува збор за жаба со шест нозе.

Животното го нашол Уан Конабан. Кога во баричка на својот имот ја видел жабата со четири, наместо две предни нозе, веднаш ја земал и ја однел дома.

Оттогаш соседите го посетуваат семејството почесто, за да му се поклонат на водоземецот и да си посакаат нешто за себеси. Најчестата желба до жабата е да им донесе добивка на лото.

Животното добива и подароци – најчесто цвеќиња и ароматични стапчиња.

Засега нема податок дали некој од идолопоклониците добил на лотарија.


Нови 141 случаи со КОВИД-19, оздравени 161 и еден починат пациент - МИА
Вести

Нови 141 случаи со КОВИД-19, оздравени 161 и еден починат пациент

Скопје, 11 август 2020 () – Министерството за здравство денеска регистрира 141 нови случаи на КОВИД-19 од направени 1.885 тестирања, како и 161 оздравени и еден починат пациент. Во последните 24 часа, како што соопшти […]

Активни 3327 случаи со Ковид-19, апел да се почитуваат мерките без исклучок - МИА
Вести

Активни 3327 случаи со Ковид-19, апел да се почитуваат мерките без исклучок

Скопје, 11 август 2020 () – Во последните неколку недели во земјава се бележат трицифрени бројки на заразени од Ковид-19. И покрај мерките за носење маска и држење дистанца, како и воведените протоколи, епидемијата не […]

Вести

Партиите се уште без договор за ново парламентарно мнозинство и влада

Скопје, 11 август 2020 () – Лидерите на СДСМ и ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети, на вчерашната средба не постигнаа договор околу формирањето на нова влада, сепак, како што истакнаа, разговорите ќе се продолжат […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*