Што сѐ се наоѓа во чантата на Кејт Мидлтон?


Што сѐ се наоѓа во чантата на Кејт Мидлтон? - МИА

Лондон, 4 јуни 2020 () – Војвотката од Кембриџ, Кетрин Мидлтон е позната по тоа што самата се шминка… Таа навика не беше прекршена дури ни на денот на нејзината венчавка.

Според критичарите, Кејт е вистинска дама која зрачи со едноставност и софистицираност и секогаш знае како суптилно да ги прикрие неправилностите, а да ги истакне своите адути.

За истакнување на своите секогаш насмеани очи, без подочници, таа го користи коректорот „Туше еклат“ на Ив Сан Лоран. За блескав тен пак, таа во чантата ги има „Боби Браун“ пудрите.

Брендот „Боби Браун“, таа го претпочита и кога се работи за кармин. Станува збор за кремастиот светски хит „Сендвошд пинк“, што, по некоја случајност, и нејзе ѝ е омилен.

Во чантата на војвотката ќе најдете и „Боби Браун“ руменило и црна „Дарк брау“ гел-маскара за веѓи. Натаму – „Нејкед“ палета на „Урбан Дикеј“, „Ланком артлајнер“ туш за очи и „Ланком хипноз“ маскара. 


Вести

Со маска, средство за дезинфекција и дистанца, ДИК со герила акција во Скопје повика на безбедно гласање!

Караванот на Државната изборна комисија денеска беше во скопските општини Сарај, Шуто Оризари, Чаир и на плоштад „Македонија“ во центарот на Скопје со нивната герила акција. ДИК повика на безбедно гласање со делење на едукативните […]

Вести

Нови 163 случаи со Ковид-19, осум починати, 230 оздравени пациенти

– Во последните 24 часа се направени 1794 тестирања, а регистрирани се 163 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје-87, Куманово-7, Дебар-2, Штип-10, Прилеп-3, Тетово-16, Струга-8, Охрид-1, Кавадарци-1, Демир Хисар- 1, Гостивар-8, Струмица-1, Кратово-1, Свети Николе-9, […]

Филипче: Имаме протоколи и доволно заштитна опрема за спроведување на изборите - МИА
Вести

ДИК ги повикува учесниците на изборите да ги почитуваат мерките за заштита на здравјето на граѓаните

Скопје, 8 јули 2020 () – Државната изборна комисија (ДИК) денеска ги повика сите вклучени во изборниот процес да ги почитуваат здравствените мерки, упатствата и протоколите за предвремените парламентарни избори на 15 јули. – Само […]