Што сѐ се наоѓа во чантата на Кејт Мидлтон?Што сѐ се наоѓа во чантата на Кејт Мидлтон? - МИА

Лондон, 4 јуни 2020 () – Војвотката од Кембриџ, Кетрин Мидлтон е позната по тоа што самата се шминка… Таа навика не беше прекршена дури ни на денот на нејзината венчавка.

Според критичарите, Кејт е вистинска дама која зрачи со едноставност и софистицираност и секогаш знае како суптилно да ги прикрие неправилностите, а да ги истакне своите адути.

За истакнување на своите секогаш насмеани очи, без подочници, таа го користи коректорот „Туше еклат“ на Ив Сан Лоран. За блескав тен пак, таа во чантата ги има „Боби Браун“ пудрите.

Брендот „Боби Браун“, таа го претпочита и кога се работи за кармин. Станува збор за кремастиот светски хит „Сендвошд пинк“, што, по некоја случајност, и нејзе ѝ е омилен.

Во чантата на војвотката ќе најдете и „Боби Браун“ руменило и црна „Дарк брау“ гел-маскара за веѓи. Натаму – „Нејкед“ палета на „Урбан Дикеј“, „Ланком артлајнер“ туш за очи и „Ланком хипноз“ маскара. 


Вести

Седум града со над 100 активно заразенни со коронавирус

Во моментов во земјава како активни се водат 2.323 случаи на заразени со коронавирус. Од нив, во седум македонски градови има над 100 заразени. Најмногу активни случаи има во Скопје (684), по што следат Куманово […]

Бизнис и економија

Осумте банки заинтересирани за соработка со Пошта до крајот на месецот треба да достават понуди

– До крајот на месецот банките кои изразија интерес да го вршат платниот промет во единиците на Пошта треба да одговорат на писмото што го испрати Пошта до нив за условите што ги нудат, по […]

Субвенции од државата за плати досега побарале 12.380 компании - МИА
Вести

Четврти сет мерки – 470 милиони за поддршка на граѓаните и стопанството, според опозицијата Христијан Мицкоски, четвртиот пакет е задоцнет

– Преку нов пакет економски мерки вреден 470 милиони евра Владата ќе се обиде во третиот квартал од годинава да го спречи падот на БДП од вториот квартал и со зголемена економска активност и јавна […]