SAMSUNG Galaxy: Our Galaxy – Short filmКомпанијата Самсунг креираше краток филм насловен како “Samsung Galaxy: Нашата галаксија”.

“Samsung Galaxy: Нашата галаксија” е филм кој го прикажува производствениот процес при настанувањето на Самсунг телефоните од перспективата на робот.

Патувањето започнува со “будењето“ на роботите и почетокот на нивниот ден во фабриката за мобилни телефони на Самсунг. Роботите помагаат во пренесувањето на компонентите за телефоните од еден производствен процес во друг, додека вработените ги составуваат компонентите и ги проверуваат пред финалната проверка.

Филмот ја раскажува приказната за Самсунг и неговата континуирана посветеност на деталите, како и хармонијата која постои помеѓу луѓето и напредната технологија, прикажувајќи ја филозофијата на Брендот – “Do What You Can’t”, односно “Направи го она што не можеш“.
Самсунг го креираат она што не може да се креира, за неговите корисници да може да го направат она што е невозможно да се направи.
#DoWhatYouCant

Краткиот филм можете да го погледнете на официјалниот YouTube канал Samsung Mobile Global.


Научниците се уште не се согласни дали е можна инфекција со Ковид-19 од воздух - МИА
Вести

Преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Според најновите податоци, во светот со новиот коронавирус до сега се заразени 33.385.696 лица. Од последици од Ковид-19 починале 1.003.405 пациенти, а оздравеле 24.688.610 луѓе. – Во изминатите 24 часа во Косово се забележани три […]

Гордана Јанкуловска упатена во КПУ-Идризово за случајот „Тенк” - МИА
Вести

Гордана Јанкуловска упатена во КПУ-Идризово за случајот „Тенк”

Скопје, 28 септември 2020 () – Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска, е упатена во КПУ – Идризово, за издржување на казната затвор од четири години како осудена во предметот „Тенк”, потврдуват за од […]

Вести

Адвокатите бараат ослободителна пресуда за Јанакиески за „Насилство во Центар“

– Адвокатите на поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески денеска во завршни зборови за предметот „Насилство во Центар“ побараа тој да биде ослободен од обвинение. Адвокат Димитар Дангов побара Обвинителството да го повлече […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*