Почина американскиот медиумски магнат РедстоунПочина американскиот медиумски магнат Редстоун - МИА

Вашингтон, 12 август 2020 () – Сопственикот на Си-Би-Ес (CBS) и на „Вајаком“ (Viacom), Самнер Редстон почина на 98 години, соопшти холдингот „Нешенал амјузментс“ (National Amusements), кој ја контролира компанијата „ВајакомСи-Би-Ес“.

Редстон до 2016 година беше претседател на управниот одбор на Си-Би-Ес и на Вајаком.

Toj во голем број интервјуа тврдеше дека е крал и оти никогаш нема да умре.

Медиумите често пишуваа за неговите врски, но и за неговите несогласувања со неговите деца.

Редстоун двапати се женеше и двапати се разведуваше и од првиот брак има две деца.

Според „Форбс“ богатството на Редстоун се проценува на 4,6 милијарди долари.


Вести

Протест за декриминализација на марихуаната пред Основниот кривичен суд во Скопје

Протест за декриминализација на марихуаната и поддршка на активистот Филип Достовски се одржа денеска пред зградата на Основниот кривичен суд во Скопје. Претседателот на здружението Зелена национална агенда за Македонија – ЗНАМ Огнен Узуновски, рече […]

Седум нови случаи со Ковид-19 во Пијанец и Малешевијата - МИА
Вести

Нови 152 случаи на Ковид 19, починале две лица

Во последните 24 часа се направени 1630 тестирања, а регистрирани се 152 нови случаи на Ковид-19, починале две лица, додека оздравени се 126 пацинети, соопшти денеска Министерството за здравство. Од новите случаи најмногу има во: […]

Вести

МОН со последни подготовки пред стартот на учебната година, за СОНК има недостиг на технички средства

– Анализите направени од Синдикатот за образование, наука и култура (СОНК) покажуваат дека голем дел од училиштата немаат обезбедено технички средства за следење на онлајн настава, но од Министерството за образование и наука уверуваат дека […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*