Наталија Кобилкина се сели во Лондон


Наталија Кобилкина се сели во Лондон - МИА

Атина, 16 октомври 2020 () – Руско-бугарскиот сексолог Наталија Кобилкина, која кај нас стана популарна по комичните интернет-видеа со сексуални совети, пред сѐ, кон своите следачки, се сели во Лондон.

Нејзиниот сопруг Такис е од Атина, па откако се родил нивниот син Филип, тие извесно време живееле таму, „кај свекрвата“, како што вели Кобилкина.

„Тука имавме среќни мигови и благодарна сум што првата година од мајчинството свое ја минав во топлата Грција, до свекрвата. Такис е полн со идеи и енергија да работи во Лондон и јас, просто, си го следам срцето“, напиша таа на Инстаграм.

Тие веќе ја напуштиле Атина и се упатиле кон Обединетото Кралство.


Вести

Угостителските објекти ќе работат само до 23 часот

Владата на денешната 13-та седница ги разгледа и прифати препораките на Комисијата за заразни болести да се ограничи работно време на сите угостителски објекти до 23 часот, освен оние што вршат испорака, како и да […]

Вести

408 нови случаи на Ковид-19 во земјава, починаа 4 лица

  Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2140 тестирања, а регистрирани се 408 нови случаи на Ковид-19 во: Скопје-227, Куманово-12, Штип-15, Прилеп-4, Тетово-34, Струга-5, Велес-15, Битола-10, Охрид-23, Кавадарци-4, Гостивар-2, Струмица-18, […]

Започна пленарната седница за избор на претседател на Собранието - МИА
Вести

Собранието не расправаше за измените на Законот за заштита од заразни болести

– Собранието на Република Северна Македонија денеска ја започна 18. седница беа донесени две одлуки за испраќање припадници на Армијата во мисиите УНИФИЛ во Либан и Алтеа, како и неколку ратификации на договори и спогодби. […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*