Најдобриот камионџија во светот е пронајден


Во секоја професија има свои исклучоци, но ова не го очекував тоа! Се сретнавме со 27-годишната Блејз Вилијамс од Аделаида, која вози камион веќе седум години и ужива во тоа. Во исто време таа е исто така модел, но само како хоби.

Таа се вљубила во огромни камиони на возраст од 7 години, кога таа седнала за прв пат зад воланот. Потоа, во нејзините училишни години, таа одлучила дека искуството на возење со камион ќе и се најде.
“Кога огромната машина подлегнала под моите мали раце, најпрво се исплашив, а потоа почнав да се чувствувам многу задоволно од тоа!” – вели таа за DailyMail.

Оттогаш таа станала возач на камиони, а работењето како модел за неа е само хоби.
“Сите ми кажуваат дека не изгледам како типичен камионџија. Им ги покажувам и моите права, и ми кажуваат дека се лажни! “- Она се жали


Вести

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 39 пациенти, вкупно се лекуваат 486

– Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје хоспитализирани се 39 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 486 лица сомнителни и потврдени за Ковид-19 се лекуваат на инфективните оддели во главниот […]

Вести

Околу 300 војници и 150 полицајци ќе ги обезбедуваат здравствените објекти

– Околу 300 припадници на Армијата за време на прогласената кризна состојба ќе бидат ангажирани во поддршка на полицијата за обезбедување на објектите согласно потребите на Министерството за здравство. Припадниците на Армијата нема да бидат […]

Вести

Активни 20711 случаи на Ковид-19, во болниците има уште слободни кревети

– Вкупно 20711 активни случаи на Ковид-19 се регистрирани во земјава, од кои речиси половината 9985 се во Скопје, а во болниците се лекуваат 1290 пациенти. И покрај растот на бројот на инфицираните, сепак, болниците […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*