Мажи кои речиси никогаш не ѝ здодеваат на жената


Изразот „Те сакам“ го подобрува вашето здравје и благосостојба - МИА

Скопје, 9 јули 2020 () – Навиката, рутината, монотонијата… честопати доведуваат до состојба кога партнерите губат интерес еден за друг. Но, некои мажи, на пример знаат да ги избегнат тие замки и повторно да бидат „оној истиот“ во кого нивната поубава половина се вљубила.Во суштина, едноставните потези на мажите се она што ја прави жената заинтересирана и лојална…

Добри манири

Психологијата вели дека оние машки „кавалерски навики“ на помладите дами брзо им здосадуваат. Но, поискусните жени речиси секогаш се воодушени и фасцинирани од добро воспитан и учтив маж, кој ќе се сети да ѝ ја отвори вратата или пак, да го повлече столот в ресторан за таа да седне…

Љубопитен е

Ако мажот е заинтересиран за чувствата на неговата дама, ако знае да праша – што е тоа што ја тера да плаче, да се смее или што ја возбудува и раздвижува, жената ќе го забележи тоа. Повеќето жени го ценат тој вид интерес и сакаат да останат со таков маж.

Ѝ укажува дека ја сака

Жената сака, одвреме-навреме да слушне дека е привлечна, посакувана и пожелна за својот партнер. Но, сака и тие зборови да се повторуваат. Советот вели – никогаш не застанувај на само еден комплимент.

Не занемарувајте ја моќта на зборовите.


Вести

Регистрирани 1342 нови случаи на Ковид-19, оздравени 679 пациенти, починаа 22 лица

Од направени 3399 тестирања во последните 24 часа, регистрирани се 1342 нови случаи на Ковид-19, додека во исто време починаа 22 лица, а Институтот за јавно здравје регистрира 679 оздравени пациенти, соопшти Министерството за здравство. […]

Бизнис и економија

КСС: Недела неработен ден без правење хаос во Законот за работни односи

– Конфедерацијата на слободни синдикати предупредува дека со Предлог-измените во Законот за работни односи со кои недела треба да се прогласи за неработен ден ќе се направи хаос бидејќи со подзаконски акти ќе се утврдува […]

ССМ: Социјалниот дијалог дава резултати, потребата од Синдикатот и колективните договори се потврдува во најтешките моменти - МИА
Бизнис и економија

ССМ: Измените во ЗРО не одат во прилог недела да биде неработен ден

– Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) смета дека предложените измени во Законот за работни односи од страна на Министерството за труд и социјална политика не одат во прилог на тоа недела да биде прогласена […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*