Љубовната приказна помеѓу Иван и Ана го освојува Капитол мол#КогаИванЈаСретнаАна

Во популарниот трговски центар во Скопје, Капитол мол, се роди уште една љубовна приказна. Иван ја сретна Ана и само со уште неколку денови пред Денот на вљубените останува прашањето: Како да продолжи приказната помеѓу Иван и Ана?

Капитол мол заедно со фановите на својата Фејсбук страница сака да одговори на предизвикот за тоа како Иван ќе ја покани Ана на состанок. Секој може да се вклучи со предлог на забавна активност во Капитол мол која би била совршена за нивната прва средба. За да му помогнете на Иван треба да напишете креативни сценарија. Најинтересниот од нив ќе биде дел од самата приказна и ќе добие изненадување од трговскиот центар.

 

Еден од фановите на Иван му посочи „Многу едноставно. Ќе ја прашаш Ана дали сака да си помине еден супер забавен ден. Кога ќе добиеш потврден одговор едноставно се договарате дека се чекате пред Капитол мол и играта може да започне. Во меѓувреме ќе си направиш дупли стикерчиња (едни за тебе и едни за Ана) со Фејсбук емотикон и правилата за игра се следни: Секој емотикон кој ќе ви се совпадне едноставно го правите. Пример: Одете пред куглана и двајцата избирате срценце, влегувате и куглате. Застанувате пред Дежа Ву, двајцата покажувате стикер лајк седнувате на ручече, застанувате пред цвеќара и Ана ако покаже срценце одма цвеќенце без двоумење 😀 (ова за пред крајот на играта)… И така низ спонтаност и игра ем ќе се запознаете повеќе ем ќе си поминете супер ден.“.

 

Кој е Вашиот совет? Предложете му на Иван на:

Како да продолжи приказната помеѓу Иван и Ана? 🤔Помогни му на Иван со идеја како да ја покани Ана на состанок и предлож…

Публикувахте от Capitol Mall & Residence в 7 февруари 2018 г.


Научниците се уште не се согласни дали е можна инфекција со Ковид-19 од воздух - МИА
Вести

Преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Според најновите податоци, во светот со новиот коронавирус до сега се заразени 33.385.696 лица. Од последици од Ковид-19 починале 1.003.405 пациенти, а оздравеле 24.688.610 луѓе. – Во изминатите 24 часа во Косово се забележани три […]

Гордана Јанкуловска упатена во КПУ-Идризово за случајот „Тенк” - МИА
Вести

Гордана Јанкуловска упатена во КПУ-Идризово за случајот „Тенк”

Скопје, 28 септември 2020 () – Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска, е упатена во КПУ – Идризово, за издржување на казната затвор од четири години како осудена во предметот „Тенк”, потврдуват за од […]

Вести

Адвокатите бараат ослободителна пресуда за Јанакиески за „Насилство во Центар“

– Адвокатите на поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески денеска во завршни зборови за предметот „Насилство во Центар“ побараа тој да биде ослободен од обвинение. Адвокат Димитар Дангов побара Обвинителството да го повлече […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*