#ФораЕДаСиЗдрав – Прв центар за Ајурведа, Јога и Медитација


На 1 февруари со почеток во 19:00 часот, со особена чест Ве покануваме на супер дружба и презентацијата  на првиот  Art of Living центар за – здрава исхрана, Ајурведа, Јога и медитација, со локација на бул. „Климент Охридски” бр. 48, Скопје.

Центарот за здрав живот е катче пријатно уредено, пространо, мирно и топло. Во Био катчето ќе најдете сè што е потребно за вашето здравје и добрата енергија, додека пак во катчето за ајурведа и здрави навики, постојано ќе може да се консултирате со соодветно лице-Ајурведски доктор за пулсова дијагностика.

Исто така ќе можете да присуствувате на анти-стрес програмите за време на викендите и медитативни часови.

Во центарот ќе имате прилика да се запознаете и со Јогата како дисциплина и да ја одберете онаа која Вам најмногу ви одговара во термин најприкладен за вас. Часовите се наменети за сите возрасти, а истите ќе бидат водени од  стручно, обучени учители.

Постојано “трчаме“ за да стасаме некаде без оглед на тоа како се чувствуваме и без оглед на знаците и состојбата кои телото ни ги сигнализира. Токму затоа секој од нас има потреба за свое катче каде што ќе може да ги “наполни батериите“ за новиот ден.

Во денешно време, #ФораЕДаСиЗдрав, затоа повелете и придружете ни се во Првиот Центар за Ајурведа, Јога, Медитација и здрави навики.

Повеќе информации на 071 366 611


Вести

Земјава подготвена за полошо сценарио со Ковид-19 наесен, граѓаните мора да ги почитуваат мерките

Скопје, 7 август 2020 () – Евентуалното полошо сценарио со вирусот Ковид-19 наесен би значело поголема концентрација на луѓе во затворени простории, дополнителен број на заболени од сезонски грип што може да доведе до пренатрупување […]

Влада: Трошоците за СЈО се за стручните служби и за комуналии до престанокот на постоење на ова обвинителство - МИА
Вести

Партиите преговараат, роковите течат за создавање на новата влада

Скопје, 7 август 2020 () – Рокот за доделување на мандатот за состав на новата влада тече веќе трети ден. Политичките партии СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ во изминатите денови потврдија дека работат на создавање мнозинство од […]

Нови 29 позитивни на КОВИД-19 од 349 тестирања во изминатите 24 часа - МИА
Вести

Нови 113 случаи со Ковид-19, шест починати, 259 оздравени пациенти

Скопје, 6 август 2020 () – Во последните 24 часа се направени 1.543 тестирања, а регистрирани се 113 нови случаи со Ковид-19 во: Скопје-35, Куманово-12, Штип-23, Прилеп-1, Тетово-5, Струга-1, Битола-7, Охрид-6, Гостивар-15, Кочани-2, Пробиштип-1, Демир […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*