Елтон Џон свири на пијано облечен како Елвис


Елтон Џон и неговото семејство оваа седмица славеа Халовин (Ноќ на вештерките) дома, а во средата се појави и забавен клип на апликацијата ТикТок.


 

На видеото објавено на социјалните мрежи, пејачот (73) свири на пијано облечен како Елвис Присли, во виолетова блејзер, бела кошула и црна перика.

Синовите Закари (9) и Елајџа (7) се појавуваат во видеото танцувајќи заедно на еден од најголемите хитови на sвездата, Crocodile Rock, двајцата облечени како крокодили.