Ана де Армас краси насловна страница во облека на „Сен Лоран“


Бонд девојката од најновиот филм за славниот агент 007 „Не е време за умирање“, проговори за напорната работа што ја вложи во филмот, но и за животот далеку од нејзиното семејство во Куба: „Ми недостасуваат“.

32-годишната Кубанка блеска во есенска мода на „Сен Лоран“ за најновото издание на магазинот „Флаунт“ додека зборува за предизвиците да се биде во самоизолација во Лос Анџелес, далеку од семејството во Куба, додека се навикнува на холивудската слава.

Ѕвездата – чие целосно име е Ана Селија де Армас Казо – додава дека е среќна што сега се отвораат киносалите, и целиот тим на филмот конечно добива шанса да ја покаже и прослави целата напорна работа.

Во филмот Ана глуми како агент на ЦИА, Палома.


Вести

Нови 641 случаи на Ковид-19, починале 12 лица, оздравени 233

Во последните 24 часа се направени 2688 тестирања, а регистрирани се 641 нови случаи на Ковид-19,12 лица починале, а 233 оздравеле, соопшти Министерството за здравство. Од новите случаи во: Скопје има 325, Куманово-26, Дебар-1,Штип-25, Прилеп-38, […]

Вести

Вкупните воени расходи на земјите од НАТО во 2020 година ќе изнесува 1.092,5 милијарди долари

Вкупните воени расходи на земјите од НАТО во 2020 година ќе изнесува 1.092,5 милијарди долари, што е за 61 милијарда долари повеќе отколку во 2019 година, се вели во статистичкиот извештај за воените трошоци на […]

Вести

Младите сакаат да се иселат, не се спроведува националната стратегија за спречување на одливот на мозоци 

– Не е само подобрата работа и парите причина за иселување на младите од државата. Трендовите за напуштање во последните години се и од неекономски причини – им пречи загадувањето, политиката, корупцијата, а во време […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*