Значењето на името “Северна Македонија” објаснето пред неколку години (ВИДЕО)


Исечок од дебатна емисија на МТВ снимана пред повеќе години во која се зборува за работи кои ни се случија во последниве 3 години и детално објаснување на причините и последиците од менувањето на името и идентитетот…

Видео кое мора да се погледне!


Вести

Пад од 13 места за земјава во однос на степенот на корупција, Владата уверува дека води бескомпромисна борба

– Пад од 13 места бележи Република Северна Македонија во рангирањето на Индексот за перцепција на корупцијата, односно со вкупно 35 поени е пласирана на 106 место, за разлика од 2018, кога беше на 93-то […]

Вести

Заев повика работните групи денеска да почнат преговори за законот за ЈО, Мицкоски бара прво да се прифатат нивните забелешки

– Како структурно и системско решение, далеку од рацете на политичарите и во функција на јакнење на независноста и реформите во праводуството и воопшто го оцени предлог законот за јавно обвинителство лидерот на СДСМ, Зоран […]

Вести

Првиот човек на Европскиот совет, Шарл Мишел во посета на земјава

– Претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел денеска  ќе престојува во работна посета на Северна Македонија, каде ќе има средби со високи претставници на земјава, на кои се очекува да се разговара за новата методологија на преговарање, […]