(ВИДЕО) Колку се опасни уличните кучиња?


Во сите градови во Македонија, но посебно во Скопје, шетаат улични кучиња. Доста често и во глутници. Според билтенот на МВР скоро секој ден има по некој нападнат граѓанин.

Погледнете како изгледа напад од улични кучиња. Како што може да се види од видеото, човекот не ги испровоцира со ништо.

Видеото може да ве вознемири.


Почнуваат координации со соседните земји околу регионален пристап за справување со коронавирусот - МИА
Вести

Од новите 35 случаи со Ковид – 19, 22 се од Чаир, Бутел, Аеродром и Шуто Оризари

Скопје, 30 мај 2020 () – Од вкупно дијагностицираните нови 35 случаи на Ковид-19, според денеска објавените податоци, 22 се од Скопје. Како што информира Институтот за јавно здравје, 22 случаи на заболените од Скопје […]

Завршен планот за скрининг од следната недела, ќе се анализира скокот во бројот на нови заразени - МИА
Вести

Нови 35 случаи на Ковид-19, пет починати и 19 оздравени

Скопје, 30 мај 2020 () – Министерството за здравство информира дека во текот на денот Институтот за јавно здравје регистрирал 39 нови лица позитивни на коронавирусот и 19 оздравени пациенти. Во овој период починале 5 […]

Пендаровски: МПЦ-ОА и ИВЗ да не ги поттикнуваат собирите на големи групи верници - МИА
Вести

Пендаровски: Ќе донесам одлука за нова 14-дневна вонредна состојба

– Претседателот Стево Пендаровски по завршувањето на денешната седница на Советот за безбедност најави дека ќе донесе одлука за нова вонредна состојба во траење од 14 денови, која ќе почне да важи од утре. Донесувањето […]