Победник на конкурсот на Шилегов е синот на неговата сопартијка и пратеник од СДСМ?!Вести

Две лица починаа на Инфективната клиника, дијагностицирани 44 нови случаи, вкупно 329

– Министерството за здравство соопшти дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби од Ковид-19 починаа двајца мажи, едниот на возраст од 45 години од Куманово, другиот на возраст од 78 години од Дебар. Починатиот […]

Вести

Обвинетите во „Транспортер“ осудени на вкупно 36,9 години затвор и 20 години условено

– Поранешниот градоначалник на Битола Владимир Талевски е осуден на осум години затвор за злоупотреба на службената положба во предметот „Транспортер“. Од 20-те обвинети со него, десет се осудени на вкупно 28,9 години казна затвор, […]

Вести

РКЕ: Граѓаните да не се исклучуваат поради неплатени сметки додека трае вонредната состојба

Останува во сила препораката што пред две недели ја упативме до компаниите вршители на енергетски дејности, како и до јавните претпријатија што се даватели на водни услуги да се воздржат од исклучување на граѓаните од […]