Се бара дечкото кој вчера на кеј му укажа помош на постар човек кој падна и си го скрши колкот

Бараме еден дечко кој вчера на кеј му укажа помош на постар човек кој падна и си го скрши колкот. Дечкото се вика Бојан, носеше портокалова маица, не го носеше мобилниот со себе, но стоеше за повредениот господин да се потпре на него дур стигне брзата помош. Човекот го бара за да му се заблагодари на човечноста, Ве молам споделувајте за да ми пише, фала однапред

Вести

Различни ставовите на Мицкоски и Заев за законот за ЈО

Премиерот Зоран Заев смета дека работните групи не се далеку од постигнување договор за законот за јавно обвинителство, потребно е да се вложат повеќе напори и како што рече „да се надминеме себеси“, додека за […]

Вести

Јанева останува во притвор, продолжуваат сослушувањата за „Рекет“

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева осомничена за случајот „Рекет“ останува во притвор, откако судијата на претходна постапка ја одбил понудената гаранција во имот, а обвинителката Вилма Русковска дала негативно мислење, а во меѓувреме продолжуваат […]

Вести

Катица Јанева останува во притвор, одбиена понудената гаранција во имот

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева останува во притвор, откако судијата на претходна постапка ја одбил понудената гаранција во имот, а обвинителката Вилма Русковска дала негативно мислење. -Заради интерес на повеќе медиуми, ја информираме јавноста […]