Професорот на УЈИЕ, Вељанд Рамадани, во ТОП 4% најцитирани научници во светот


Професорот Вељанд Рамадани е рангиран во ТОП 4% најцитирани научници во светот за 2019 година во категоријата “Бизнис и менаџмент”. Резултатите се објавени во “Updated science-wide author databases of standardized citation indicators” (https://data.mendeley.com/datasets/btchxktzyw/2). Оваа листа се базира на податоците за цитати во 2019 година.Д-р Вељанд Рамадани е редовен професор по претприемништво и семеен бизнис на Факултетот за бизнис и економија, Универзитет во Југоисточна Европа. Тој е автор или коавтор на околу 130 научни трудови, 11 универзитетски учебници и уредник на 16 научни книги. Според Google Scholar, неговите дела се цитирани околу 3.000 пати.


Вести

Македонскиот јазик и идентитет се неспорни, можен патоказ кон Договорот со Бугарија, но не како дел од преговарачката рамка

– Македонскиот јазик и идентитет не се предмет на преговори, потенцираа вчера високи претставници на Владата и напоменаа дека темната страна на историјата треба да остане зад нас, а решенијата со Бугарија да се бараат […]

Вести

Бројките на новозаразени се стабилизираат, мерките се ефикасни ако се почитуваат

– Мерките за заштита од вирусот даваат резултати и доколку се почитуваат, дополнителни не се потребни, рече министерот за здравство Венко Филипче. Тој вчера соопшти дека врвот на епидемијата е достигнат пред една недела и […]

Вести

Регистрирани 1.093 новозаразени, починаа 28 лица

Денеска се регистрирани 1.093 нови случаи на Ковид 19. Оздравеле 819 пациенти, а починаа 28 лица. Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3084 тестирања, а регистрирани се 1093 нови случаи на […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*