По одлуката на #Шилегов за давање ваучери, жестоко нападнат на социјалните мрежи!“Ваква срамота од одлука одамна немало во Македонија! Јас не знам на што дроги сте, но, барем споделете, иако чисто се сомневам дека и тогаш ќе ве разберам што сте сакале да постигнете со ваква глупост! Па и истопорени, горди на мерката!!! Ооо!

Дали размисливте дека на ваков начин ќе вршите стимулација на консумирањето алкохол? Јас вистина не разбирам чија тимба смислува вакви небулози!

#БожеПетра! #СеЗабегало!”

Вести

Новиот закон за ЈО утре во Собранието, власта очекува поддршка од опозицијата

Владата утре Предлог-закон за Јавно обвинителство ќе го прати во Собранието. Очекуваме своите ставови пратениците да ги кажат во законодавниот дом, а ако имаат забелешки и да поднесат амандмани. Градењето дво-третинско мнозинство ќе биде во […]

Бизнис

Бензините поевтинуваат за еден, а дизелот за половина денар

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за еден денар, а на дизелот и на екстра лесното масло за домаќинство за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Согласно новите цени, ЕУРОСУПЕР […]

Вести

Одбиено барањето на Кочан за одложување на затворската казна

Судија за извршување санкции при Основниот кривичен суд – Скопје го одби барањето на бизнисменот Сеад Кочан поради здравствени причини да му биде одложено издржувањето на затворската казна од четири години и осум месеци за […]