“Леб до секој дом” пекарата Мал Oдмор и порталот Опсервер во општествено одговорна акција


Поаѓајќи од желбата да помогнеме во оваа лоша ситуација, заедно со познатата пекара “Мал Одмор” се одлучивме на еден чекор кој ќе придонесе жителите на Скопје да имаат пристап до леб без да го напуштат својот дом и без да бидат изложени на ризик од зараза со корона вирусот. Бидејќи лебот е основна намирница во нашата исхрана, одлучивме да организираме бесплатна групна достава до Вашите згради.

Пекарата “Мал Одмор” има две локации, Лисиче и Карпош. Ќе овозможиме достава за реоните Лисиче, Аеродром, Карпош 1 и Карпош 2 во два термини 09ч и 17ч. 

Постојат два начини за нарачка, едниот е по телефон, а другиот е да направите вибер група по влез или неколку соседи каде ќе не додадете и ќе може да нарачате.

Со оглед на специфичноста на целата ситуација, нарачките треба да бидат од најмалку 20 леба (на пример можете да се организирате цел влез и да направите групна нарачка). Плаќањето се врши при достава. Бидејќи целта е групна достава, плаќањето и превземањето може да го изврши едно лице.

Доколку во стамбениот објект има лифт нашиот доставувач лебот ќе го достави поединоечно до секој стан.

Нарачки од пекарата во Карпош може да направите на 071243459 или на вибер на истиот број.

Нарачки од пекарата во Лисиче може да направите на 071303344 или на вибер на истиот број.

Целта на оваа акција е да помогнеме секое семејство да може да ги обезбеди своите потреби за леб со тоа што ќе избегнат турканиците и непријатностите во маркетите.

Цените на лебовите ќе бидат исти како и досега, а доставата ќе биде на наш трошок. 🙂

1. Бел леб со рецки – 20 денари

 

2. Чиабата – 20 денари

 

3. Интегрален леб со посип – 25 денари

 

4. Пченкарниот леб е 25 денари

 

 


Почнуваат координации со соседните земји околу регионален пристап за справување со коронавирусот - МИА
Вести

Осумдесет и девет новозаразени со Ковид-19, од кои 35 во Скопје и 27 во Штип

Скопје, 1 јуни 2020 () – Осумдесет и девет нови случаи на заразени со коронавирусот се регистрирани во изминатите 24 часа, од кои најголемиот број се од Скопје – 35 случаи. Висока бројка на заразени […]

Поскапуваат горивата – „еуросупер 95“ за три, а „еуросупер 98“ и еуродизелот за 2,5 денари - МИА
Вести

Од полноќ бензините поевтини за половина денар

Скопје, 1 јуни 2020 () – За половина денар од полноќ се намалува цената на нафтените деривати, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Тоа значи дека во следниот седумдневен период ЕУРОСУПЕР 95 ќе се продава […]

Новозаразени 22 од 462 направени тестови, почина пациентка од Скопје - МИА
Вести

Нови 89 случаи на заразени со Ковид-19, починати седум лица

Скопје, 1 јуни 2020 () – Во земјава денеска се регистрирани нови 89 позитивни случаи на коронавирус. Од Институтот за јавно здравје, за наведоа дека во изминатото деноноќие починале седум лица инфицирани со Ковид-19. Министерот […]