НОВА ПЕСНА: Ние Сме Сите Македонија (ВИДЕО)


По повод Денот на независноста на Република Македонија, Мартија, Мина, Драгана и ТРИО ЏЕНТЛМЕН создадоја славеничка песна. Уживајте во ова прекрасна песна и убави погледи од нашата татковина.
To mark Macedonia’s independence day, Martija, Mina, Dragana, and TRIO GENTLEMEN released a beautiful new song. Enjoy listening to it and the beautiful breathtaking views of our homeland. Името Наше е Златна Светлина! Чувај ја ти Македонија! Само љубов кон Татковината! #8миСептември
Бизнис

Протест и почеток на штрајк на вработените во прилепски „Еурокомпозит“

Шеесетината вработени во прилепската наменска фабрика „Еурокомпозит“ повторно се собраа на протест пред фабриката, прекинувајќи ја работата и барајќи си ги своите права. Тие велат дека сѐ уште не ги зеле сите плати за повеќе […]

Вести

Уставните судии утре на колегиум ќе дискутираат за иницијативата по членот 353, став 5 од КЗ

Претседателот на Уставниот суд Сали Мурати за утре закажал колегиум со судиите, на кој детално ќе дискутираат по иницијативата за членот 353, став 5 од Кривичниот законик, а која се однесува за злоупотреба на службената […]

Бизнис

Бензините поевтинуваат половина денар

Бензините поевтинуваат половина денар од ноќеска на полноќ, а кај  дизелот нема промена на цената, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Новата цена на Еуросупер БС 95 ќе изнесува 68 денари за литар, Еуросупер […]