Низ pop-up dance сензација, LISCA ја откри новата колекција на хулахопки


Компанијата LISCA со спектакуларна pop-up dance сензација, ја претстави новата колекција на хулахопки и чорапи во трговскиот центар „Сити Мол“. Настанот се одржа пред продажниот салон на LISCA, организиран според протоколите за заштита од Ковид-19.

Посетителите на трговскиот центар, како и лојалните потрошувачи на LISCA уживаа во презентирањето на новата колекција на хулахопки и чорапи, кое беше изведено од страна на танцова група – балерини, од танцовиот клуб „Dancers United – Dance & Fitness Studio“.  Пет балерини беа облечени во хулахопките на LISCA и преку танц и елегантни движења, магично ги доловија убавината и квалитетот на новите производи. Бајката траеше половина час на големо задоволство на сите кои што го проследија.

Ова е прв пат LISCA да воведе линија на хулахопки и чорапи во својот асортиман. Несомнено, високиот квалитет на LISCA производите и овој пат не изостанува. LISCA во своите продажните салони нуди basic потенки и подебели хулахопки, хулахопки со чипка, ексклузивни хулахопки Selection 40, хулахопки без шавови, хулахопки за обликување на линијата, мрежести хулахопки, како и модерните хулахопки со гаќички и неизбежните самостоечки чорапи.

65 годишната традиција на LISCA, досега докажа дека за успешното работење заслужни се постојаниот врвен квалитет, елеганција и уникатноста на производите кои што ги нуди оваа компанија на своите потрошувачи. Со оваа колекција LISCA доближи до потрошувачите уште една колекција на женственост, убавина и елеганција за секоја дама.

За повеќе информации, посетете ја официјалната страница на LISCA, https://www.lisca.mk/. Разгледајте ја целата нова колекција и пронајдете ги вашите совршени LISCA хулахопки и чорапи.


141 новозаразени од Ковид-19, почина пациент од Скопје
Вести

Активни 6.861 случаи на заразени со коронавирус во земјата

Во моментов бројот на активни случаи со коронавирус во земјата изнесува 6.861 лице, откако вчера потврдени 518 новозаразени, 200 оздравени и 9 починати лица. Најмногу активни случаи на заразени има во Скопје (3.320), Струмица (394) […]

Вести

Интензивирање на комуникацијата за надминување на недоразбирањата со Софија

– Интезивирана комуникација со Софија деновиве за изнаоѓање решение за спорот со Бугарија, по испраќањето на бугарскиот појаснувачки меморандум до земјите-членки на Европската Унија, во кој се оспоруваат македонскиот јазик и македонската нација. Премиерот Зоран […]

Вести

Од следната недела најавени нови термини за тестирање, вчера регистрирани 518 заболени од Ковид-19

– Петстотини и осумнаесет нови случаи на заболени од Ковид-19 беа регистрирани вчера во земјава. Раст на новозаболените изминатиот период е забележан во целиот регион, но и во Европа. За првпат на континентот завчера беа евидентирани […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*