Македонците на протести со денови… (ФОТО ГАЛЕРИЈА)


Protesti za Makedonija (11)
Protesti za Makedonija (10)
Protesti za Makedonija (9)
Protesti za Makedonija (8)
Protesti za Makedonija (7)
Protesti za Makedonija (6)
Protesti za Makedonija (5)
Protesti za Makedonija (4)
Protesti za Makedonija (3)
Protesti za Makedonija (2)
Protesti za Makedonija (1)
Protesti za Makedonija (12)
protest protiv promena na ime (11)
protest protiv promena na ime (10)
protest protiv promena na ime (9)
protest protiv promena na ime (8)
protest protiv promena na ime (7)
protest protiv promena na ime (6)
protest protiv promena na ime (5)
protest protiv promena na ime (4)
protest protiv promena na ime (3)
protest protiv promena na ime (2)
protest protiv promena na ime (1)


Потврдени 103 нови случаи со Ковид-19, починати пет, оздравени 13 пациенти - МИА
Вести

Регистрирани 115 нови случаи на КОВИД-19 и седум починати

Скопје, 5 јули 2020 () – Во последните 24 часа се направени 1032 тестирања, а регистрирани се 115 нови случаи на Ковид-19, во Скопје-53, Куманово-4, Дебар-6, Штип-3, Прилеп-6, Тетово-8, Струга-13, Велес-1, Охрид-8, Гостивар-5, Пробиштип-1, Свети […]

Вести

Продолжува претставувањето на изборните понуди на партиите пред граѓаните

Скопје, 5 јули 2020 () – Предизборната кампања на партиите за предвремените парламентарни избори кои треба да се одржат на 15 јули е на средина. Тие своите изборни програми и денеска ќе ги претстават на […]

Почнуваат координации со соседните земји околу регионален пристап за справување со коронавирусот - МИА
Вести

Вкупно 3611 активни случаи со КОВИД-19, најмногу во скопски Чаир

Скопје, 5 јули 2020 () – Бројот на заразени со КОВИД-19 вчера се зголеми за 147, а со тоа вкупниот број активни случаи во земјава изнесува 3611. Новозаразените се од Скопје-64, Куманово-8, Штип-6, Прилеп-3, Тетово-16, […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*