Финални контролни подготовки за почеток на вежбата “Одлучен удар”

Финални контролни подготовки за утрешниот ден, единиците се подготвени и мотивирани за почеток на вежбата. #DecisiveStrike, СТАРТУВАМЕ!!!
🇲🇰🇺🇸🇦🇱🇧🇬🇲🇪🇱🇹

odlucen udar (1)
odlucen udar (2)
odlucen udar (3)
odlucen udar (4)
odlucen udar (5)
odlucen udar (6)
odlucen udar (7)
odlucen udar (8)
odlucen udar (9)
odlucen udar (10)
odlucen udar (11)
odlucen udar (12)

*Фотографиите се превземени од фан страната Армија на Република Македонија


Вести

Собранието ги разреши Тевдовски, Фазлиу и Лика

Собранието вечерва ги разреши од функцијата министерот за финансии Драган Тевдовски, министерот за локална самоуправа Сухејл Фазлиу и министерот без ресор задолжен за спроведување на Рамковниот договор Хазби Лика. Министрите беа разрешени со мнозинство гласови. […]

Вести

Вкупно 12 повредени при експлозија на гас во станбена зграда во Виена (ДПЛ)

Вкупно 12 лица се повредени попладнево при експлозија на гас во една петкатна станбена зграда во австрискиот главен град Виена, соопшти вечерва локалната полиција. По експлозијата се урнал дел од зградата, поради што останатите станари […]

Вести

Финансиска полиција: Акцијата во Љуботен наменета против нелегалниот увоз на тутун

Управата за финансиска полиција денеска преку соопштение информира дека вчерашната акција спроведена во селата Љуботен, Сингелиќ, Визбегово и Арачиново била наменета против нелегалниот увоз, производство и трговија со недозволената сорта тутун „вирџинија“, а не била […]