Дали сакаш да добиеш Samsung A71?


Од денес започнува локалната наградна игра на Mozzart обложувалници, a ќе важи за нивните уплатни места во Охрид. Од 29 јули до 28 август, собери фискални сметки од уплатени тикети во вкупен износ од 500 денари и стани среќен добитник на прекрасниот Samsung A71.

Во секое уплатно место во Охрид се одвива засебна наградна игра, па така имаш пет шанси да освоиш награда.

Собери фискални сметки од уплатени тикети во износ од 500 денари, побарај од оператерот на тоа уплатно место коверт и стави ги фискалните сметки заедно со твоите лични податоци. Затворениот коверт остави го во поставената кутија на уплатното место од каде што се издадени фискалните сметки.

Без разлика дали си турист кој ужива во Охрид за време на летните денови или си редовен играч во некое од Mozzart уплатните места, испробај ја среќата, учествувај во играта и стани потенцијален добитник на наградата. Извлекувањето на добитниците ќе се одржи на 29 и 30 август на уплатните места, каде што по случаен избор ќе се извлечат ковертите на среќните добитници.

Фискалните сметки издадени за уплатени тикети во едно од наведените уплатни места може да учествуваат во наградната игра само на тоа уплатно место каде се издадени. Ковертот кој не содржи лични податоци за учесникот во наградната игра не се зема во предвид. Еден учесник може да учествува во наградната игра со неограничен број на коверти.

Прочитајте ги целосните ПРАВИЛА НА НАГРАДНАТА ИГРА овде.

Инаку, Mozzart летниот промо караван за време на викендите ќе прошета низ Охрид, ќе се дружи со посетителите и играчите и ќе додели бројни подароци и изненадувања. Очекувајте ги на некоја од плажите, на шеталиште или пред нивните уплатни места. Бидете во тек и дознајте го планот на движење на нивните социјални мрежи.

 


Нови 141 случаи со КОВИД-19, оздравени 161 и еден починат пациент - МИА
Вести

Нови 141 случаи со КОВИД-19, оздравени 161 и еден починат пациент

Скопје, 11 август 2020 () – Министерството за здравство денеска регистрира 141 нови случаи на КОВИД-19 од направени 1.885 тестирања, како и 161 оздравени и еден починат пациент. Во последните 24 часа, како што соопшти […]

Активни 3327 случаи со Ковид-19, апел да се почитуваат мерките без исклучок - МИА
Вести

Активни 3327 случаи со Ковид-19, апел да се почитуваат мерките без исклучок

Скопје, 11 август 2020 () – Во последните неколку недели во земјава се бележат трицифрени бројки на заразени од Ковид-19. И покрај мерките за носење маска и држење дистанца, како и воведените протоколи, епидемијата не […]

Вести

Партиите се уште без договор за ново парламентарно мнозинство и влада

Скопје, 11 август 2020 () – Лидерите на СДСМ и ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети, на вчерашната средба не постигнаа договор околу формирањето на нова влада, сепак, како што истакнаа, разговорите ќе се продолжат […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*