1 000 000 ПРЕГЛЕДИ ЗА 36 ЧАСА НА ВИДЕОТО НАЛЕЈ НАЛЕЈ


Видеото за песната НАЛЕЈ НАЛЕЈ од ТВ серијата МАКЕДОНИЈА до утрово во 9 часот наутро имаше 970 000 прегледи, со што ја зацврсти својата позиција како НАЈДОБРИОТ ВИДЕО НА СИТЕ ВРЕМИЊА ВО МАКЕДОНИЈА за само 36 часа прикажување!

Резултатите од мерењето на аналитичката платформа за алатки Медиуми објавени денес во 9 часот, покажуваат дека НАЛЕЈ НАЛЕЈ досега е видено од вкупно 969 497 прегледи! До 12 часот напладне денес, видеото за НАЛЕЈ НАЛЕЈ очигледно ќе го надмине бројот на еден милион прегледи, според официјалните податоци!

Воодушевени, еуфорични, емотивни коментари и огромен дополнителен, неодреден број на акции на социјалните мрежи го претворија НАЛЕЈ НАЛЕЈ во вистински македонски социјален феномен без преседан! Социјалните мрежи во вистинска смисла на зборот горат! Нешто вакво никогаш не се случило во македонските медиуми и културниот простор!

На / твитер и ФБ / профилите на две лица од македонскиот јавен живот, видеото го прегледале десетици илјади нивни следбеници – што не е вклучено во оваа мерење. Овие бројки не вклучуваат емитувања на телевизија!

Официјалните податоци за диверзификација на овој вирусен хит исто така покажуваат силен раст на интересот во областа на француското говорно подрачје, така што во наредните денови можеме да очекуваме огромен рејтинг НАЛЕЈ НАЛЕЈ надвор од Македонија! Истото важи за сите земји каде живее значајна македонска дијаспора!

Од сето погоре, можеме да заклучиме само дека видеото од македонската историја има напишано ново поглавје во историјата на македонските медиуми.


Вести

Земјава подготвена за полошо сценарио со Ковид-19 наесен, граѓаните мора да ги почитуваат мерките

Скопје, 7 август 2020 () – Евентуалното полошо сценарио со вирусот Ковид-19 наесен би значело поголема концентрација на луѓе во затворени простории, дополнителен број на заболени од сезонски грип што може да доведе до пренатрупување […]

Влада: Трошоците за СЈО се за стручните служби и за комуналии до престанокот на постоење на ова обвинителство - МИА
Вести

Партиите преговараат, роковите течат за создавање на новата влада

Скопје, 7 август 2020 () – Рокот за доделување на мандатот за состав на новата влада тече веќе трети ден. Политичките партии СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ во изминатите денови потврдија дека работат на создавање мнозинство од […]

Нови 29 позитивни на КОВИД-19 од 349 тестирања во изминатите 24 часа - МИА
Вести

Нови 113 случаи со Ковид-19, шест починати, 259 оздравени пациенти

Скопје, 6 август 2020 () – Во последните 24 часа се направени 1.543 тестирања, а регистрирани се 113 нови случаи со Ковид-19 во: Скопје-35, Куманово-12, Штип-23, Прилеп-1, Тетово-5, Струга-1, Битола-7, Охрид-6, Гостивар-15, Кочани-2, Пробиштип-1, Демир […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*