Капитол мол со 3 дена попусти, шопинг и забава


Деновиве во Капитол мол во Скопје се подготвува долгоочекуваната Ултра распродажба. Со цел да се триплира искуството, во трговскиот центар попустите ќе траат три дена, од 16-ти до 18-ти февруари.

Со попусти до 70% се очекуваат илјадници луѓе да го посетат Капитол мол. Секој кој е цврсто убеден во својот стил, ќе ја има можноста да го пронајде своето омилено модно парче додека трае оваа ултра промотивна акција. Попустите ќе важат во речиси сите продавници и може да се најдат прекрасни модни додатоци како часовници, декоративна козметика и облека. Љубителите на шопингот кои ќе бидат дел од ова ултра-уникатно искуство ќе го освежат својот стил и ќе ја надополнат својата гардероба со омилените производи.

Во Капитол мол можат да се најдат популарните Sport Vision, Top Shop, Tom Tailor, Tudors, Lisca, LC Waikiki, Koton, dm, Setec, Крш, Carter’s, Original Marines, Tilla, b watch, Еликсир ексклузив и други. Покрај шопингот, за време на распродажбата, целото семејство може да се забавува во 4Bowling, додека малите уживаат во Kids Park.

Со години Капитол Мол посветува исклучителна грижа за сите свои посетители преку организирање на забавна програма, интересни активности и незаборавни промоции, во секој дел од годината. Секој кој го посетува Капитол Мол е сведок на уникатно и пријатно искуство, исполнето со забава, среќа и радост.


Влада: Македонска банкарска асоцијација да изготви урнек за лицата кои не можат физички да пристапат до банките - МИА
Вести

Донесени повеќе кадровски решенија, Мухамед Зекири нов генерален секретар на Владата

Поранешниот пратеник и потпретседател на СДСМ Мухамед Зекири е нов генерален секретар на Владата. Одлуката е донесена вечерва, на 24-та седница на Владата, заедно со повеќе кадровски решенија. Како што информира владината прес-служба, Амет Аџиу […]

Вести

Регистрирани се 1039 нови случаи на Ковид-19, починаа 15 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3143 тестирања, а регистрирани се 1039 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-546, Куманово-38, Штип-27, Прилеп-83, Тетово-30, Струга-24, Велес-25, Битола-41, Охрид-32, Кавадарци-18, Гостивар-48, Гевгелија-14, Струмица-9, […]

Зекири: Сите ифтарски вечери ги имав дома, само со членовите на домаќинството - МИА
Вести

Мухамед Зекири нов генерален секретар на Владата

Поранешниот пратеник и актуелен потпретседател на СДСМ Мухамед Зекири е назначен за генерален секретар на Владата, потврдија за за МИА од владината прес-служба. Одлуката за тоа е донесена на денешната владина седница. Мухамед Зекири доаѓа […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*