(ВИДЕО) Николоски: Ветуваме изградба на автопатско решение од Градско преку Прилеп, до Битола и грчката граница


Ветуваме изградба на автопатско решение од Градско преку Прилеп, до Битола и грчката граница.

Со овој автопат ќе се поврзе пелагонискиот регион со централна Македонија и со најмалку две пристаништа што значи заживување на економијата!

#ИсправиСеМакедонијо
#ОдбериОбнова


ОС Велес му одреди 30 дена притвор на Владмир Панчевски - МИА
Вести

Три и пол години затвор за Владимир Панчевски

Велес, 4 август 2020 И) – Поранешниот претседател на Кривичен суд Скопје, Владимир Панечвски, обвинет за злоупотреба на системот АКМИС, вечерва од страна на Велешкиот суд беше прогласен за виновен и осуден на три години […]

Конституирано Собранието, верификувани мандатите на 120-те избрани пратеници - МИА
Вести

Сто и седумнаесет од вкупно 120 пратеници присустуваа на конститутивната седница на десеттиот парламентарен состав

Скопје, 4 август 2020 (МИА) – Сто и седумнаесет од вкупно 120 пратеници присуствуваа денеска на конститутивната седница на десеттиот парламентарен состав, која се одржа во салата Голема купола согласно здравствените протоколи за заштита од ширење […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*