Со Заев нема иднина, бидејќи до гуша е заглавен во криминал, а за тоа ќе одговара по 15 јули


ВМРО-ДПМНЕ: На денот од смртта на Гоце Делчев, Заев и СДСМ го негираат неговиот македонски идентитет - МИА

Власта на Заев во овие три години чекори во тактот на криминалот, корупцијата и рекетот.

Со Заев нема европска иднина за Македонија, затоа што тој е заштитник на организираниот криминал и капо ди тути капи на сите рекетарски мрежи.

Веќе е јасно како ден. Јавноста виде и слушна дека со правдата се тргувало во замена за милиони евра со амин на Заев. Милиони евра биле изрекетирани и префрлани со торби кои според сведоштво завршувале кај Заев. Контроверзен про руски бизнисмен правел дилови со владата на Заев и за таа цел исплатил 300 илјади евра. Ден Дончев е ден од првите соработници на Заев го виде целата јавност како става снопчиња со пари во својата торба. Слушнавме сведоштво дека рекетари палеле возила на неистомисленици, по наредба на Вице Заев. Слушнавме како се договарале трас трас одлуки и како се диктирале решенија на истражните органи директно од страна на Заев.

Ова не го слуша само македонската јавноста, ова го слуша и гледа и Европа.

Заради Заев Македонија е хибриден режим, заради Заев Македонија е на врвот на листата по корупција, заради Заев народот осиромашува, а неговиот клан се богати.

Народот ќе го казни Заев на 15 јули. Обновата ќе значи европеизација на Македонија, напредок, но пред се одговорност пред законите на сите, вклучително и на Зоран Заев.

СДСМ и Зоран Заев покажаа дека можат само повеќе криминал, повеќе рекет, повеќе корупција, повеќе порази и повеќе понижувања! Да ставиме крај на виткањето на кичмата! Исправи се Македонијо, одбери Обнова!

 

Со почит,

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ


Нови 29 позитивни на КОВИД-19 од 349 тестирања во изминатите 24 часа - МИА
Вести

Нови 166 случаи со Ковид-19, четворица починати, 185 оздравени пациенти

Скопје, 2 август 2020 () – Во последните 24 часа се направени 1.419 тестирања, а регистрирани се 166 нови случаи со Ковид-19 во: Скопје-47, Куманово-17, Дебар-1, Штип-23, Тетово-12, Струга-7, Битола-1, Охрид-3, Кавадарци-9, Гостивар-15, Гевгелија-1, Струмица-1, […]

Вести

Ден на Републиката – чествувања со протоколи и без масовни собири

– Денот на Републиката 2 Август, на кој се празнуваат двата историски Илиндена, 117 години од Илинденското востание и 76 години од Првото заседание на АСНОМ,  поради епидемијата ќе се чествуваат без масовни собири и […]

Викендите предизвикуваат раст на бројот на новозаразени од Ковид-19 - МИА
Вести

Бројот на новозаболени под 10 отсто, се бара почитување на протоколите на плажите и на базените

Скопје, 2 август 2020 () – Бројот на новозаразени лица од Ковид -19 падна под 10 отсто. Според последниот здравствен билтен на Министерството за здравство, во последните 24  часа од направени 1621 тестови регистрирани се […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*