Шекеринска молчи за состаноците со осудените за рекет, но и за нелегалните пицерии, бетонски бази и парапетчиња кои никнаа во нејзиниот мандат


ВМРО-ДПМНЕ: На денот од смртта на Гоце Делчев, Заев и СДСМ го негираат неговиот македонски идентитет - МИА

Радмила Шекеринска народот ја виде како седи и држи состаноци со обвинетите и веќе осудени во Рекет, токму во време кога се спроведувала целата операција. Народот од неа очекува одговор која била причината за ваквите средби, дали таа била супервизорот на рекетирањето ?

Манипулациите на Шекеринска не поминуваат кај народот. Таа можеше во овие три години да направи нешто за Охрид и за статусот на градот и езерото во УНЕСКО, но гледаме дека таа била заинтересирана повеќе за други сомнителни работи. Токму во нејзиниот мандат во охридскиот и струшкиот регион се градеа нелегални пицерии, бетонски бази, парапетчиња и слично. Таа во 2016-та ги зборуваше истите работи, ама ништо не направи. Лажеше тогаш лаже и сега.

Шекеринска, СДСМ и Зоран Заев покажаа дека можат само повеќе криминал, повеќе рекет, повеќе корупција, повеќе порази и повеќе понижувања! Да ставиме крај на виткањето на кичмата! Исправи се Македонијо, одбери Обнова!

 

 

Со почит,

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ


Нови 29 позитивни на КОВИД-19 од 349 тестирања во изминатите 24 часа - МИА
Вести

Нови 166 случаи со Ковид-19, четворица починати, 185 оздравени пациенти

Скопје, 2 август 2020 () – Во последните 24 часа се направени 1.419 тестирања, а регистрирани се 166 нови случаи со Ковид-19 во: Скопје-47, Куманово-17, Дебар-1, Штип-23, Тетово-12, Струга-7, Битола-1, Охрид-3, Кавадарци-9, Гостивар-15, Гевгелија-1, Струмица-1, […]

Вести

Ден на Републиката – чествувања со протоколи и без масовни собири

– Денот на Републиката 2 Август, на кој се празнуваат двата историски Илиндена, 117 години од Илинденското востание и 76 години од Првото заседание на АСНОМ,  поради епидемијата ќе се чествуваат без масовни собири и […]

Викендите предизвикуваат раст на бројот на новозаразени од Ковид-19 - МИА
Вести

Бројот на новозаболени под 10 отсто, се бара почитување на протоколите на плажите и на базените

Скопје, 2 август 2020 () – Бројот на новозаразени лица од Ковид -19 падна под 10 отсто. Според последниот здравствен билтен на Министерството за здравство, во последните 24  часа од направени 1621 тестови регистрирани се […]

Биди првиот кој ќе коментира

Вашиот коментар

Твојата е-маил адреса нема да биде објавена.


*