Милијардерот Маезава бара партнерка за патувањето во Вселената


– Милијардерот Јусаку Маезава објави оглас во којшто бара придружничка на неговото вселенско патување, но и воопшто – во животот.

Јапонецот има 44 години и е прв сопственик на билети за туристичко патување на Месечината, организирано од Спејс-Икс и закажано за 2023 година. Познат е и по тоа што пред само неколку дена преку Твитер на своите следачи им подели девет милиона долари.

Неговиот вкупен имот се проценува на две милијарди долари. Основач е на најголемиот јапонски трговски синџир за облека – Зозо.

– Полека ме обземаат чувства на осаменост и празнина. Затоа, постојано размислувам за едно нешто: Сакам да сакам една жена, напиша Маезава на својата интернет-страници.

Во објавата се вели и дека не би било никаков проблем ако не знаете јапонски.

– Сакам да најдам животна партнерка и од Вселената да испратам порака за нашата љубов и мир во светот, додава Јапонецот.

Жените кои имаат над 20 години може да се пријават на неговата интернет-страница.


Вести

(ФОТО) Колони народ пред супермаркетите во Куманово

По објавата на владината одлука за зголемување на траењето на полицискиот час во Куманово до понеделник, жителите создадоа колони пред супермаркетите. Во разговор со нив велат дека одлуката е малку задоцнето но добра, единствено голем […]

Вести

Нови 46 случаи на коронавирус, двајца починати на Инфективната клиника

-Во изминатите 24 часа два пациента починале на Клиниката за инфективни болести Регистрирани се 46 нови случаи на коронавирус во земјата со што вкупната бројка на дијагностицирани пациенти со КОВИД-19 изнесува 430 лица. Како што […]

Вести

На барање на Мицкоски, Словенија испрати помош за Македонија

Во вторникот остварив телефонски разговор со премиерот на Република Словенија и лидер на нашата сестринска партија СДС, Јанес Јанша. Разменивме мислења и информации за актуелната политичка состојба, а пред се се осврнавме на заедничките предизвици […]