Меган Маркл ќе го позајми гласот во цртан филм на Дизни


– Војвотката од Сасекс, Меган Маркл – сопруга на британскиот принц Хари, потпиша договор со Дизни за позајмување на својот глас. 3асега не се соопштува насловот на договорениот проект.

За возврат, продукциската куќа ќе дари свои средства на добротворното здружение за заштита на слонови „Elephants without borders“ (Слонови без граници).

Меган и Хари предминатата среда најавија дека се откажуваат од кралските должности за „да станат финансиски независни” и за да минуваат повеќе време во Северна Америка.

Дизни и претставниците на Меган засега не ги коментираат овие наводи.


Вести

Димитриеска Кочоска прашува зошто се оди кон задолжување, за Ангеловска Буџетот е во добра кондиција

– Министерката за финансии Нина Ангеловска вчера на прес-конференција во Владата порача дека Буџетот е во добра кондиција и оти финансиите се стабилни, но нејзината изјава наиде на реакција од дополнителната заменик министерка за финансии […]

Вести

Еден од четворица граѓани во ЕУ избегнува откривање лични податоци на социјалните мрежи

– Еден од четворица граѓани во ЕУ избегнува откривање лични податоци на социјалните мрежи поради безбедност, покажува истражувањето на Еуростат за употребата на информатичко-комуникациските технологии во домаќинствата и кај поединци во 2019 година. Околу 44 проценти […]

Вести

Неизвесен законот за ЈО пред распуштање на Парламентот, СДСМ подготвен за разговор, ВМРО анализира

– По пораките на еврокомесарот Оливер Вархеј дека сегашниот парламентарен состав ќе даде приоритет на законот за јавно обвинителство, во земјава не стивнуваат реакциите околу тоа дали е можно законот да биде донесен пред распуштање […]